» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E ēuditshme: Njė vajzė 7-vjeēare kur qanė nxjerr Gur!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

E ēuditshme: Njė vajzė 7-vjeēare kur qanė nxjerr Gur!

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Sat 17 Dec 2011, 02:13

Indi: -Dhimbje koke u ka shkaktuar doktorėve njė vajzė 7-vjeēare, pasi sytė e saj lotojnė…Gur! Bėhet fjalė pėr 7-vjeēaren Kura Nitya nga njė fshatė i largėt i qytetit Hyderabab tė Indisė. Sipas gazetės “Tamil Nesan”, e cila shquhet pėr lajmet mė tė reja nė Indi. “Tamil Nesan”, veē Indisė, shitet dhe nė Malajzi. Nė njė reportazh tė saj, i cili i referohet 7-vjeēares, Kura Nitya. Syri i djathtė i Nityra-s, kėtu e dy javė reshtė loton Gur, me njė mesatare 12 deri 15 gur tė vegjėl nė ditė! Prindėrit e vogėlushes tepėr tė shqetėsuar nga kjo dukuri, ju drejtuan doktorėve, ndėr tyre dhe shumė specialist tė Oftalmologjisė, tė cilėt nuk mundėn tė gjenin shkakun e problemit. Sipas gjyshit tė vogėlushes, Gopal Reddy, gurėt filluan tė shfaqen e tė bien nga sytė e Nitya-s, qė nga 26 tetori. “Fillimisht konsideruam si njė “shenjė tė perėndisė” dhe ju lutėm atij qė ta ndal kėtė fenomen e tė lirojė vogėlushen nga vuajtjet”, deklaroi i ati i vajzės, duke theksuar se gurėt e rėnė prej syrit tė vogėlushes i kemi mbledhur pėr t’i studiuar doktorėt, nėse ata do tė na i kėrkojnė sigurisht. Vetė vogėlushja, Kura Nitya, tha se pjesa e poshtme e syrit tė djathė, filloi tė fryhej e tė forcohej para se tė fillonte tė “lotonte” gur. Oftalmologu Dr.Kalyan Chakaravarthy, tha se Nitya ėshtė shumė mirė me shėndet, por pėrsa i pėrket fenomenit tė ‘lotimit’ tė gurėve nuk mund tė jepet njė shpjegim i logjikshėm…

firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 6693
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi