» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sefė KOSHARJA ( ?-1881)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sefė KOSHARJA ( ?-1881)

Mesazh nga Naki prej Sat 19 Nov 2011, 00:34


Sefė KOSHARJA ( ?-1881)
Pjesėmarrės aktiv i Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit. Ishte nga fshati Koshare i rrethit tė Ferizajt. U shqua nė pritėn qė forcat vullnetare tė Lidhjes sė Prizrenit organizuan mė 21 prill 1881 nė afėrsi tė fshatit Koshare kundėr ushtrive osmane tė komanduara nga Dervish pasha. Pas betejės Sefė Kosharja u kap i plagosur nga forcat e armikut. Meqenėse nuk pranoi ta dėnonte veprimtarinė e Lidhjes, Dervish pasha e vari po atė ditė, para fshatit, nė majė tė njė lisi. Pėr qėndrimin heroik qė mbajti para litarit, populli i Kosovės e pėrjetėsoi me njė kėngė nė tė cilėn thuhet midis tė tjerave: "Sefė Kosharja i par' i fisit Hije tė paska maja e lisit! - Po, hije m'ka mue o djemt' e mij, se kam lanė shpirtin pėr Shqipni!"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18604
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi