» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nėnat mendojnė qė nuk kalojnė kohė tė mjaftueshme me fėmijėt e tyre

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nėnat mendojnė qė nuk kalojnė kohė tė mjaftueshme me fėmijėt e tyre

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 22 Oct 2011, 17:17

Te jesh nene sot nuk eshte aspak e lehte, gje te cilen e di secila grua e punesuar, te cilen ne shtepi e presin obligimet e shtepise, kujdesi per femijet dhe familjen.
Shumica e grave e kane pohuar qe sigurisht do te mundin te jene prinder me te mire, ndersa me se shpeshti fajesojne vetveten per mungese durimi dhe mungese kohe. Hulumtimi i webfaqes TheBabyWebsite mbi 3000 nena ka treguar qe gjysma e tyre ndjejne qe do te duhej te mundoheshin me shume, perderisa 24 % mendojne qe do te duhej ti ndihmonin femijeve me shume rreth obligimeve te shkolles.
Si duhet interesim te vecante paraqet argetimi i femijeve, sepse 17 % te nenave deshirojne te jene me argetuese. Nenat poashtu mendojne qe nuk duhet lavderuar shume femijet, por duhet ndegjuar me kujdes.
Tre te katertat e nenave te anketuara kane pranuar qe shpesh i lene femijet te argetohen vetem ne menyre qe ato te pushojne apo te kryejne punet e shtepise, ndersa rreth dy te tretat ndjehen fajtore sepse nuk jane ne gjendje ti kryejne te gjitha obligimet qe i kishin menduar.
Rreth 75 % e nenave mendojne qe japin gjithēka nga vetja e tyre, pa marre parasysh situates, ndersa 8 % zbulojne qe gjenden nen stres te madh sepse deshirojne te kene kariere te perkryer por edhe familje te perkryer.
Pa marre parasysh kete, 53 % ende mendojne qe eshte e mundur te arrijne baraspeshen ne mes te punes dhe familjes.

10 gjerat te cilat nenat mendojne qe mund ti bejne me mire

1. Te luajne me shume me femijet
2. Te jene te durueshme
3. Te ziejne
4. Te mirembajne shtepine e paster
5. Ti edukojne femijet me mire
6. Te mendojne lojera argetuese
7. Ti lejojne femijeve te ftojne shoqeri ne shtepi
8. Te jene argetuese
9. Ti mesojne disiplinen femijeve
10. Te “luajne” me mire ne mes te obligimeve familjare dhe atyre te punes

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11065
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nėnat mendojnė qė nuk kalojnė kohė tė mjaftueshme me fėmijėt e tyre

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Jul 2013, 12:18

sa gje e veshtir me u marr me kalamajt(sjam hutu kur them qe ma mir beqare se ste hutojn kalamajt)

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6631
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi