» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa ėshtė romantike tė flisni pėr dashurinė?

Shko poshtė

Sa ėshtė romantike tė flisni pėr dashurinė?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 11 Sep 2011, 16:05

Por me kalimin e kohės dhe jeta bėhet me e ndėrlikuar mes punės dhe fėmijėve, koha qė kalojnė bashkė partnerėt nuk ėshtė mė e para dhe lidhja vendoset nė plan tė dytė.
Lidhjet e forta krijohen vetėm nėse e pėlqejnė vėrtet njėri-tjetrin. Do tė jetė mė romantike tė flisni pėr dashurinė, madje ėshtė e rėndėsishme tė kujtoni se dashuria ėshtė njė emocion qė vjen e shkon.
Nėse sinqerisht keni ndjenjėn e simpatisė ndaj njėri-tjetrit, nėse jeni dakord me mendimet e njėri-tjetrit, ndani tė njėjtat ėndrra pėr jetėn, atėherė ndenja e dashurisė nuk do tė jetė kurrė larg jush.
Ėshtė thelbėsore t’i thoni partnerit se edhe ju e pėlqeni atė. Rėndėsia e gjėrave mund tė matet nga sasia e kohės qė jeni tė gatshėm tė shpenzoni pėr partnerin tuaj.
Diskutimet janė pjesė normale e njė marrėdhėnieje e rėndėsishme ėshtė qė tė mos mbani mėri me partnerin apo partneren tuaj. Vėrtet qėndrimi natė pėr natė me tė njėjtin person nė shtrat, mund tė jetė i mėrzitshėm, ka disa mėnyra pėr t’i rikthyer intimitetit nxitjen dhe eksitimin. Pas pėrfundimit tė muajit tė mjaltit nisin bisedat e pėrditshme, ku nė pjesėn nė tė madhe tė rasteve kanė fjalė tė pėrsėritura, ėshtė e lehtė tė mėrziteni. Ju do tė filloni tė bėni seks pasi nuk u ka mbetur gjė tjetėr me tė cilėn tė kaloni kohėn, pasi edhe nė televizion nuk ka asgjė interesante.
Shumė njerėz besojnė se e shijojnė mė shumė seksin nė ditėt e para dhe gjithēka mbaron aty. Por nė fakt ėshtė krejt e kundėrta, seksi mund tė pėrmirėsohet sesa tė pėrkeqėsohet dhe ėshtė shumė e lehtė qė t’i risjellėsh sėrish “freskinė” e dikurshme. Nėse njė ēift ka disa kohė qė ka nisur marrėdhėnien, atėherė jeta seksuale mund tė bėhet mė eksituese dhe aventuriere se sa nė ditėt e fillimit.
Avantazhi mė i madh ėshtė besimi qė ėshtė krijuar mes dy partnerėve. Kjo i bėn ata tė ndihen tė qetė dhe mė pak nė siklet pėr tė kėrkuar kėnaqėsi, tė cilat nė fillim nuk do tė kishin mundur kurrė t’ia kėrkonin.
Pėr t’i mbajtur gjėrat tėrheqėse, duhet tė gėrshetoni sjelljet romantike me ato joshėse, pasi kjo e bėn mė tė tėrhequr njeriun qė keni nė krah. Sipas individėve tė ndryshėm, tė cilėt kanė bėrė tradhti nė lidhjen e tyre, tregojnė se nė fakt ata kėrkojnė dashuri dhe kėnaqėsi seksuale, tė cilėn nuk marrin nė partnerėt e tyre.
Por nė kėrkime tė ndryshme, tė gjithė ēiftet kanė pohuar se edhe pse jo shumė e kėnaqshme, jeta e tyre seksuale nė ēift ishte mė e mirė se ajo qė mund tė merrnin jashtė saj. Ndjesia se magjia ėshtė venitur shkaktohet nga shuarja e adrenalinės. Herėt a vonė bėhet e qartė se si do tė jetė rrjedha e dashurisė suaj, po ashtu edhe kurioziteti se ēfarė mund t’i dhuroni njėri-tjetrit nė shtrat.


Marre ne mesim.com

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17370
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi