» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zilia, “armiku” mė i keq i njė lidhjeje.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zilia, “armiku” mė i keq i njė lidhjeje.

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 02 Sep 2011, 17:38

Pėr tė pasur njė marrėdhėnie tė kėnaqshme dhe qė tė zgjasė ėshtė i rėndėsishėm komunikimi, zbavitja, ndarja e objektivave tė pėrbashkėt dhe hapėsira qė partnerėt i lėnė njėri-tjetrit. Por, pothuajse asnjėherė nuk merret parasysh njė “armik” i tė gjitha lidhjeve: zilia.

Nė disa raste marrėdhėnia shndėrrohet nė njė luftė pushteti. Partnerėt konkurrojnė me njėri-tjetrin, krahasohen dhe ndjenja e trishtimit lind kur sheh tjetrin qė avancon apo ngjit shkallėt nė profesion. Kjo krijon njė ndjenjė pafuqie dhe inferioriteti sepse ėshtė normale qė tė mėrzitesh pėr faktin qė nuk arrin objektivat.

Zilia mund tė luftohet vetėm me njė qėndrim pozitiv dhe duke forcuar vetėbesimin. Pėr tė mbajtur njė lidhje, njerėzit duhet tė kėnaqen me atė qė kanė, pa u krahasuar me partnerin.

Gjithashtu, kur zilia fillon tė “ngrejė kokė”, duhet treguar mė shumė dashuri dhe duhet filluar tė vlerėsosh dhe tė ndihesh mirė pėr suksesin e tė tjerėve.

E rėndėsishme ėshtė qė kur fillon krahasimi i arritjeve tė njėri-tjetrit tė kihet parasysh se njė rol tė rėndėsishėm nė kėto suksese ka pasur fakti i tė qenit bashkė sepse stabiliteti nė jetėn private ndikon nė tė gjitha veprimtaritė e tjera.

Korresp. 24-ore

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16980
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi