» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vlera e marredhenieve me njerezit,

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 30 Jul 2011, 17:56

Reflektim/Diskutim Pyetje

Cilin ke mik te mire? Perse ate person e konsideron mik te mire?
Cilat jane cilesite qe kerkon t’i kete miku yt? Si te duket ky lloj koncepti per miqesine kur e krahason me konceptin e njohur qe shprehet me fjalet ironizuese “shok biznesi”?
A pajtohesh me percaktimin qe i behet miqesise duke u nisur nga Bibla?
A te ka rastisur te perjetosh momente kur miqesia ka kerkuar sacrifice nga ana jote ose nga ana e mikut tend?

Pershkruaje kete moment dhe ndjesite qe te ka shkaktuar ai.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga lavdimi prej Sun 31 Jul 2011, 02:44

Mik tė mir e kamė Veten Time,e Konsideroj Mik t'mir sepse nuk me le vet asnjeher.

Miku nga nje shok Biznesi dallon per arsyee se ne biznes te lidh interesi ndersa ne miqesi te lidh Miqsiaa...

Nuk me ka rastisur ndonje her te beje ndonje sakrific te madhe per shoqerin sepse nuk kemi pasur asi lloj momentesh po sikur te kisha do ta bėja sakrificen pa dyshiim...
avatar
lavdimi

Shteti : Kosov
Postime : 1
Kyējet nė forum : 7105
Regjistruar mė : 26/07/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga prima_dona prej Wed 03 Aug 2011, 00:40

Une personalisht kam bere disa sakrifica per miqt e mi dhe nuk jam penduar deri me tani. Nuk po me pelqen thenja me larte " se vetem veten time e konsideroj mik ngase nuk me le vete asnjehere ". Njeriu gjithmone ka nevoje per miq sado qe ka momente kur deshirojme te jemi vetem por prap se prap na duhen miqt.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10463
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi