» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 30 Jun 2011, 23:26

Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!


Njė njeri i shtyrė nė moshė po udhėtonte me tren me djalin e tij, i cili ishte 25 vjeē.

Nė fytyrėn e djalit, qė ishte ulur afėr dritares, shihej hare e madhe…

Nė atė moment, djali nxori dorėn jashtė dritares dhe ndjeu se era po kalonte pėrmes dorės sė tij dhe bėrtiti:

-Baba, shiko si drunjtė po ecin pas nesh..!

Plaku buzėqeshi.Pranė tyre ishte ulur njė ēift, qė po dėgjonte bisedėn mes babait dhe tė birit dhe u ndjenė pak nė pozicion tė keq;

-Si ka mundėsi qė ky djalė 25-vjeēar tė sillet si fėmijė?- menduan ata.

Papritmas djali bėrtiti:

-Baba shiko liqenin, shiko retė si vijnė pas nesh!

Ky ēift prapė u habit nga sjellja e kėtij djali.

Mė pas filloi tė bjerė shi.

Pikat e shiut filluan tė bien nė dorėn e djalit, tė cilit i shkėlqente fytyra nga gėzimi.

Papritmas ai bėrtiti:

-Baba, po bie shi, pikat e tij kanė mbushur dorėn time.

Shiko…shiko…! Nė fund, ēifti nuk pati mė durim dhe iu drejtua plakut:

-Pse nuk shkoni te ndonjė mjek pėr tė gjetur ilaē pėr kėtė djalė?

Plaku u pėrgjigj: – Ne sapo dolėm nga spitali,birit tim tani i ka ardhur shikimi dhe po sheh per here te pare ne jeten e tij !!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 01 Jul 2011, 11:45

wauuu, sa rrenqethese kjo shumė me pelqeu shembulli..
pa diskutim qe paragjykimi esht i verbėr, mir po njerzit et cilėt paragjykojn jan te till.........

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9971
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 06 Jul 2011, 12:54

Ka shum qe paragjukojne edhe pa te njohur fare..eshte shum i verber paragjukimi i njerezve kur nuk shikojne veten e tyre pastaj paragjukojne

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Mesazh nga albi prej Wed 06 Jul 2011, 16:00

Kle@Love shkruajti:Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!


Njė njeri i shtyrė nė moshė po udhėtonte me tren me djalin e tij, i cili ishte 25 vjeē.

Nė fytyrėn e djalit, qė ishte ulur afėr dritares, shihej hare e madhe…

Nė atė moment, djali nxori dorėn jashtė dritares dhe ndjeu se era po kalonte pėrmes dorės sė tij dhe bėrtiti:

-Baba, shiko si drunjtė po ecin pas nesh..!

Plaku buzėqeshi.Pranė tyre ishte ulur njė ēift, qė po dėgjonte bisedėn mes babait dhe tė birit dhe u ndjenė pak nė pozicion tė keq;

-Si ka mundėsi qė ky djalė 25-vjeēar tė sillet si fėmijė?- menduan ata.

Papritmas djali bėrtiti:

-Baba shiko liqenin, shiko retė si vijnė pas nesh!

Ky ēift prapė u habit nga sjellja e kėtij djali.

Mė pas filloi tė bjerė shi.

Pikat e shiut filluan tė bien nė dorėn e djalit, tė cilit i shkėlqente fytyra nga gėzimi.

Papritmas ai bėrtiti:

-Baba, po bie shi, pikat e tij kanė mbushur dorėn time.

Shiko…shiko…! Nė fund, ēifti nuk pati mė durim dhe iu drejtua plakut:

-Pse nuk shkoni te ndonjė mjek pėr tė gjetur ilaē pėr kėtė djalė?

Plaku u pėrgjigj: – Ne sapo dolėm nga spitali,birit tim tani i ka ardhur shikimi dhe po sheh per here te pare ne jeten e tij !!


metvret ky tregim me pelqen sepse aj qift nuk pati durim
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11745
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi…ėshtė i verbėr…!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi