» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėmosha ndihmon shfrytėzimin e fėmijėve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lėmosha ndihmon shfrytėzimin e fėmijėve

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 24 Jun 2011, 10:36

Ne rruget e kryeqytetit Shqiptar te bie ne sy prania e madhe e lypsareve, larmia e tyre, pozicionimet strategjike neper pika kyce, apo me te frekuenturat nga shtresat e larta apo turistet.

Femije, gra e pleq, kryesisht me ngjyre qe lypin, "shesin" sherbime nga me te cuditshmet.

Mjafton te qendrosh 1 ore ne nje kafene nga zona e quajtur Ish blloku dhe ne tavoline mund te te vine te te "shesin" gazeta, lule, cakmakee paketa, larje xhamash neper kryqezime, kikirike, etj etj, kryesisht pjesa derrmuese femije qe kane braktisur shkollat.

Bashkia e Tiranes ka ndermarre nje sere fushatash sensibilizuese per qytetaret, te mos ndihmojne ne shfrytezimin e ketyre femijeve, por perseri realiteti eshte shume larg ndergjegjesimit.

A u jepni lemsohe lypsareve, a mendoni se ju beheni pjese e viktimizit te tij dhe te shoqerise.

Nese te gjitha lemsohat do te jepeshin per bujari, atehere lypsaret do te kishin vdekur. F. Nietche !

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16911
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi