» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Virtyti dhe vesi.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Virtyti dhe vesi.

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 20 Jun 2011, 11:46

Me lind nje pyetje; Pse eshte me e lehte te fitosh vesin se virtytin?

Mendoj se nuk ka qenie njerezore qe nuk posedon edhe vesin edhe virtytin. Diferenca qendron tek raporti qe ato kane tek seicili prej nesh.

Cilin emertoni ves dhe cilin virtyt?!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16974
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virtyti dhe vesi.

Mesazh nga deti prej Wed 29 Jun 2011, 08:22

Virtytet jane vlerat pozitive qe i kemi. Ato e percaktojne personalitetin tone dhe e kompletojne si teresi. Qe ti posedojme keto vlera duhet rruge e gjate, sakrifice por edhe durim.
Veset jane shprehite apo cilesite tona qe i fitojme lehte por qe veshtire i largojme nga perditshmeria e jone. Ato me kohe piqen dhe behen pjese e jona e pandashme. Veset jane personale dhe askend nuk e demtojne me teper se veten tone. Ato krijojne situata te pakendshme ne shoqeri dhe nuk na bejne te ndjehemi mire.
Duhet patur kujdes qe veset te mos kalojne ne komplekse sepse eshte veshtire te lirohemi nga ato.
Keni degjuar te thone: ēfare vesveselie qe eshte! He pra, ikni veseve dhe perbrenda vetes tuaj krijoni sa me shume virtyte sepse atehere do te thone: lum si ai!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13102
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi