» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 13 Jun 2011, 11:12

Fėmijėria e dominuar nga lojėrat nė kompjuter, televizori dhe rrjetet sociale, po bėn qė 10-vjeēarėt e sotėm tė jenė mė tė pafuqishėm, se bashkėmoshatarėt e tyre tė viteve ’90. Sipas njė studimi tė bėrė me 300 fėmijė nė Essex (Angli), fėmijėt e sotėm janė mė pak tė fuqishėm se ata tė 2 dekadave mė parė dhe kjo duket nė faktin, se nuk arrijnė dot tė bėjnė ushtrimet fizike nė shkollė qė nė vitet ’90 bėheshin pa problem.Ekspertėt theksojnė se lojėrat nė kompjuter dhe FB kanė zėvendėsuar futbollin dhe shumė lojėra tė tjera qė zhillohen nė ambient tė hapur. Kjo bėn qė trupi i fėmijėve tė jetė mė pak muskuloz dhe mė shumė i dhjamosur.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16974
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga albi prej Wed 15 Jun 2011, 15:23

interneti i largo femit nga libra
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11637
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga benita krusha prej Fri 17 Jun 2011, 16:54

nuk e di sa e keni verejtur qe ne perendim shumica e femijeve jane me te shendoshe. dhe e dini pse? sepse nuk merren me aktivitete sportive por rrine ulur ne cp aty hane buk aty luajne aty mesojne aty i bejne te gjitha. si duket kohet e fundit interneti po ka ndikim te njejte edhe tek femijet shqipetare

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8240
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi