» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashurinė falja gruas, kurse besimin nėnės.

Shko poshtė

Dashurinė falja gruas, kurse besimin nėnės.

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 29 Apr 2011, 20:43

Femra sheh thellė, mashkulli larg.
Grabe


Mashkullin gjithmonė e tėrheq mė tepėr gruaja qė in-teresohet pėr tė, sesa gruaja qė ka kėmbė tė bukura.
Kurtleni


Gruaja ėshtė e lumtur dhe realizon gjithēka qė do kur e pushton mashkullin: sė kėndejmi pjesa mė e madhe e jetės sė saj i ėshtė kushtuar pėrvetėsimit tė shkathtėsisė sė pushtimit tė meshkujve.
Tolstoi


Ekzistojnė dy lloj njerėzish, qė nuk dinė asgjė pėr gratė: meshkujt e martuar dhe tė pamartuarit.
Sagani


Pėrse femrat e bukura martohen me meshkuj tė mėrzitshėm? Sepse meshkujt inteligjentė nuk martohen me femra tė bukura.
MomiGruaja i sjell burrit vetėm dy ditė lumturi: ditėn qė martohet dhe ditėn qė e pėrcjell nė varr.
Aristofani


Disa gra sillen ndaj burrave si policia e kufirit: njė palė i dėbojnė, tė tjerėt i lejojnė tė kalojnė kufirin.
Nesini


Femrat kanė trilluar dashurinė, ndėrsa meshkujt vetėm martesėn dhe besnikėrinė.
Valeri


Po desh t'i kuptosh meshkujt, studio femrat.
Franceze


Gruaja duhet tė falenderojė perėndinė kur e ka burrin me tė meta: burri pa tė meta ėshtė spektator i rrezikshėm.
Halifaksi


Tė gjithė meshkujt e martuar janė pronė e gruas, ky ėshtė i vetmi definicion i drejtė se ē'ėshtė pasuria e vėrtetė e gruas sė martuar.
T. Bernardi


Mė e mira armė qė tė mundni gruan ėshtė kapela juaj, merreni dhe ikni.
Banymm


Tė arsimosh njė mashkull do tė thotė tė arsimosh njė person; tė arsimosh njė femėr, do tė thotė tė arsimosh njė shoqėri.
Gandi


Mashkulli propozon kurse femra zgjedh.
Kierke0ardi


Grua moj, burri yt nuk kėrkon bukuri, por njė mori virtytesh.
Eurtfidi


Femra qė i lejon mashkullit puthjen, nuk do t'i privojė edhe tė tjerat.
FrancezeMashkulli nė gjithėēka qė bėn ka parasysh qėllimin, kurse femra mashkullin.
Grafi


Sikur meshkujt tė ishin dashnorė tė mrekullueshėm siē flasin, femrat s'do tė kishin kohė as tė krihen.
Gitri


Nganjėherė femra fsheh nga mashkulli dashurinė qė ndien pėr tė, ndėrsa nė tė kundėrtėn artificializon dashurinė qė fare s'e ndien.
La Bryeri


Mashkulli ėshtė mė i dobėt, kur femra e bukur i thotė me ledhati, je i fortė.
Bartoni


Zoti e krijoi femrėn pėr dobi tė mashkullit.
Tenisoni


Arkeologu ėshtė bashkėshorti mė i mirė qė mund tė ketė gruaja: sa mė e vjetėr tė jetė ajo, ai mė tepėr interesohet.
A.Kristi


Gruaja bart ēdo barrė nėse ia ka ngarkuar burri.
Aristofctni


Femrat nuk mund ta ēmojnė mashkullin e menēur pėrderisa nuk martohen me ndonjė budalla.
Safiri


Femra mund t'i bėhet mikeshė mashkullit vetėm me kėtė radhė: sė pari e njohur, pastaj dashnore, e mė pastaj mikeshė.
Ēehovi


Femra qė e dashurojnė dhe e cila dashuron, ėshtė e lumtur dhe nuk dėshiron tjetėr. Mashkulli qė e dashurojnė dhe i cili dashuron gjithandej dėshiron edhe gjėra tė tjera.
Kurtleni


Sikur tė mos ekzistonin meshkujt, femrat kurrė nuk do tė fjaloseshin.
Let BryeriKur gruaja ka burrė tė mirė, kjo shihet nė fytyrė.
Gėte


Gjėja mė e rendėsishme nė jetė pėr mashkullin ėshtė fama, kurse pėr femrėn dashuria.
Balzaku


Nė botė ekzistojnė edhe gjėra tė tjera, jo vetėm lidhje dhe ndarje mes meshkujve dhe femrave.
Tagora


Mashkulli ėshtė xhelos nė qoftė se puth, femra edhe nė qoftė se nuk puth.
Kanti


Gjėja qė e preokupon gruan nuk ėshtė tirania e burrit, por zemėrgjerėsia ndaj saj.
Mishle


Bota urdhėron gratė, ne urdhėrojmė botėn, kurse gratė neve.
Ktmtoni


Fati mė i madh pėr gruan ėshtė nė qoftė se me burrin jeton sė bashku dhe nė harmoni.
Euripidi


Unė kėshtu e paramendoj botėn ideale, ku tė gjithė do tė ishin tė lumtur: tė gjitha femrat duhet tė jenė tė fejuara, kurse tė gjithė meshkujt tė pamartuar.
Gabori


Mashkulli ka aq vjet sa ndihet, kurse femra aq sa shihet.
Bergmani


Pak di mashkulli qė i tregon femrės tėrė ato qė di.
Fuleri


Shtėpia ėshtė burg pėr gruan, kurse ofiēinė pėr burrin.
Shou


Meshkujt kanė dėshirė tė jenė dashnorė tė parė tė femrave, ndėrsa femrat pajtohen edhe kur ėshtė dashuria e tyre e fundit.
VildeMashkulli ėshtė gjuetar, kurse femra pre e tij.
Tenisoni


S'ka lumturi pa grua.
Indiane


Nė qoftė se ke grua tė mirė, tė tjerat s'tė duhen fare.
Eskimeze


Gruaja ėshtė si hija: Nė qoftė se vrapon pas saj ajo largohet, nė qoftė se ik prej saj ajo vrapon pas teje.
GruzianeĒdo grua ėshtė e bukur nė errėsirė, prej largėsie dhe nėn ombrellė.
Japoneze


Gruaja qė sjell pajė, sundon burrin.
Latine


Gruaja pa mashkull si ara e palėruar.
Novosibiriane


Mashkulli ėsht si lumi, kurse gruaja si liqeni.
Kurde


Gruaja, kur bisedon me njė mashkull, shikon tė dytin, por mendon pėr tė tretin.
Sanskrite


Me grua tė keqe mashkulli plaket shpejt.
Baske


Mashkulli pa grua si ati pa shalė.
Vietnatneze


Le t'i ruajė zoti gratė e kėqija, kurse tė mirat ruajini vetė.
Hebreje


Edhe gruan mė tė mirė e prish liria e tepėrt.
Ruse


Shtėpia pa grua si mulliri pa ujė.
Armene


Njė vajzė dhe njė palė rrobe qė i shohim shpesh e humbin vlerėn.
Angleze


Rrahe gruan ēdo mėngjes, nėse ti nuk e di shkakun, ajo vetė do ta kuptojė.
Ambe


Ai qė flet keq pėr gruan e vetė, ēnjerėzon vetveten.
Skotlcmdcze
Gruaja qan kur martohet, kurse burri qan mė vonė.
Polake


Kush do tė jetojė qetė, le tė mos martohet me tė buku rėn e fshatit.
Portugeze


Dashurinė falja gruas, kurse besimin nėnės.
Irlandeze

Ballkan

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17367
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi