» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Renia e deshires, ja faktoret qe ndikojne

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Renia e deshires, ja faktoret qe ndikojne

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 29 Apr 2011, 20:40

Renia e deshires eshte nje element qe shume shpesh ve ne krize ciftet, por nga derivon ky problem.Eshte e thjeshte te kuptosh se cilat jane motivimet qe shtyjne meshkujt ose femrat qe te mos kene deshire per te bere dashuri me partnerin? Sigurisht qe jo, shkaqet mund te jene te shumta dhe shpesh te nderlikuara mes tyre. E verteta eshte se mbi te gjitha ne nje marredhenie te gjate, mund te kalojne shume probleme te ndryshme te cilat fusin ciftin ne krize. Nje kerkim i fundit tregon sesi, shkaku i prbleme te ndryshme mund te ndikoje negativisht ne cift, por jo vetem kaq dhe shume faktore te tjere te cilet ndikojne.

Alkooli, kush ekzagjeron duke e konsomuar mund te kete probleme me renien e deshires. Edhe pertacia eshte nje element qe nuk duhet nenvlersuar, nje lidhje e gjate i ezauron te gjitha etapat dhe si pasoje vjen renia e deshires. Por edhe forma fizike nuk eshte per tu nenvlersuar, personat obeze ne fakt kane me pak stimuj drejt seksit tjeter. Nje nder faktoret e rendesishem eshte edhe stresi, problemet ne pune dhe ne jeten e perditshme duhet te lihen jashte dhomes se gjumit, por duhen zgjidhur sa me pare, duke evitur ti zvarrisni per dite dhe jave, nje gje e tille sigurisht qe nuk i ben mire marredhenies ne cift.

Ballkan

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16974
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi