» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Nuk tė dua mė...”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

“Nuk tė dua mė...”

Mesazh nga Naki prej Mon 25 Apr 2011, 09:03

Ndarjet janė shndėrruar nė njė fenomen i zakonshėm nė ditėt e sotme, por arsyet janė tė njėjta pothuajse pėr tė gjithė.
Njė revistė angleze, The Cosmopolitan, u shndėrrua nė organizatore tė njė ankete pėr tė zbuluar se cilat janė arsyet kryesore qė shtyjnė femrat tė prishin njė marrėdhėnie.
Pėr tė gjetur dhjetė motivet mė tė shpeshta, u pyetėn 1 400 femra, rreth zhgėnjimeve tė pėsuara nė jetėn e tyre sentimentale
10 – Sipas deklaratave tė tė intervistuarave, arsyeja e dhjetė mė e rėndėsishme e ndarjeve ėshtė raporti seksual. 15,7% e femrave u shprehėn se mosqenia nė nivelin e duhur nė krevat i partnerit, i ka bėrė tė prishin raportin.
9 – Me 18,9%, arsyeja e nėntė mė e shpeshtė ėshtė mungesa e interesit tė mashkullit ndaj familjes sė vajzės.
8 – Marrėdhėniet nė distancė janė njė tjetėr argument kryesor nė dhėnien fund tė raportit. 20,2% e femrave nuk do tė ishin tė gatshme tė pranonin distancėn.
7 – Ambicia e pakėt e partnerit, i cili ndihet mirė me vendin e punės qė ka dhe nuk dėshiron tė bėjė karrierė ėshtė arsyeja e shtatė mė e shpeshtė e ndarjeve, me 20,6%.
6 – 21,1% e femrave kanė prishur njė raport sepse mashkulli pėrkrah tyre nuk ishte aspak romantik dhe aspak i vėmendshėm ndaj datave tė rėndėsishme apo dhuratave.
5 – Njė arsye e fortė ėshtė edhe dėshira pėr tė qenė e vetme. 21,1% e tė intervistuarave kanė ndierė kėtė nevojė gjatė njė lidhjeje.
4 – Sherret e vazhdueshme e shkatėrrojnė pothuajse gjithmonė njė raport. 29,1% e femrave pranuan se janė ndarė tė paktėn njė herė pėr kėtė arsye.
3 – Humbja e besimit mund tė jetė po aq e dėmshme pėr njė raport sa edhe tradhtia. 29,7% cituan kėtė arsye.
2 – Tradhtia ėshtė arsyeja e dytė mė e shpeshtė pėrse femrat braktisin njė mashkull. 36,6%, ose mė shumė se njė nė tre femra, i ka dhėnė duart partnerit pėr kėtė arsye.
1 – Arsyeja kryesore, humbja e dashurisė. Fraza “nuk tė dua mė” ka ēuar 39,7% tė femrave nė ndarje.
/Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Nuk tė dua mė...”

Mesazh nga benita krusha prej Mon 25 Apr 2011, 10:34

weee mua me ka ndodhur nr 3 per nje periudhe kohore por e kam rifituar prap. jo ashtu siq e kam pasur por tani kam besim me rezerva besim ky i cili hyn ne pune vetem kur me argumentohet me fakte fjala e thene.

nuk e di ndoshta dashuria ime per te ka qene me e madhe se aq sa te me lejoje te ndahem pa luftuar Smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8348
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi