» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Resi prej Sat 23 Apr 2011, 01:28

Nėse jeni pyetur se si ta vėrtetoni nėse mashkulli me tė cilin sapo keni filluar lidhjen ėshtė i prirė pėr tė “lėvizur” nga njė femėr tek tjetra, bėjani testin e MENSA-s. Psikologėt konsiderojnė qė meshkujt inteligjentė e kanė mė lehtė pėr t’i kapėrcyer impulset primitive dhe u pėrmbahen premtimeve tė veta tė besnikėrisė.
Sa mė e lartė inteligjenca, mė e lartė mundėsia qė nuk do tė ketė “ekskursione” nė lidhje, ka treguar hulumtimi i fundit nga shkencėtarėt britanikė. Nė fakt, nė pyetje ėshtė evolucioni tek meshkujt: meshkujt inteligjentė e kanė mė lehtė t’i kapėrcejnė impulset primitive dhe t’i mbajnė premtimet e veta tė besnikėrisė, konsideron profesor Satoshi Kanazawa nga London School of Economics, i cili ka e ka udhėhequr kėtė hulumtim.Meshkujt inteligjentė mendojnė mė shumė pėr pasojat e veprimeve tė veta dhe e kanė mė lehtė t’i pranojnė pasojat largpamėse pėr shkak tė tradhtisė, siē janė pendimi dhe keqardhja.Tani pėr tani nuk ka dėshmi qė edhe femrat inteligjente janė mė besnike.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 10915
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 23 Apr 2011, 23:55

Ku ka mashkull Inteligjent edhe Besnik Resi o ka njeren o ka tjetren sot per sot ka me shum budallenj ne kete bote besnikeria ka humbur

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16278
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Mon 20 Jun 2011, 20:40

une mendoj se 99% e mashkujve nuk jan besnik vetem premtojn e mbas shpine flirtojn dhe te tradhetojn me tjera dhe nuk besoj se jan besnik aspak vetem nese nuk u ipet shanca te tradheto menjeher

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 6975
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga deti prej Tue 28 Jun 2011, 15:18

Mendoj se eshte paksa e ekzagjeruar kjo perqindja jote Doruntina (99%)!
Nuk them se meshkujt nuk jane besnikė, por ama une njoh mjaft meshkuj me keso cilesi.
Perderisa lidhja ne mes te mashkullit dhe femres eshte ne raport te ndersjellė, patjeter se edhe femrat e kane nje pjese te "fajit" per tradhetine e meshkujve. Poqese nje femer do ti qendronte besnike nje mashkulli, mundesia e tradhetise se mashkullit do te ishte me e vogel. Une keshtu e shoh kete ceshtje. Megjithate pajtohem se meshkujt jane me pak besnik se sa femrat. Mbase edhe intelegjenca (sipas Resit) eshte nje indikator qe mashkulli me i mencur (intelegjent) do ti beje llogarite me mire dhe me lehte do ta perballoje nje avanture perbrenda trekendeshit: femer-mashkull-femer.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Naki prej Wed 29 Jun 2011, 18:39

Dakord shume me thenjen tende deti. Une nuk do te shtoja shume por mendoj se kurr nuk mund te gjindet lidhshmeria ndermjet inteligjences dhe ndershmerise.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17920
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Rrezon@ prej Wed 29 Jun 2011, 20:53

Per veten time nuk jam dakort me kete studim, sa me intelegjent te jete nje mashkull aq me shume shijon jeten.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10270
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Thu 30 Jun 2011, 12:42

deti shkruajti:Mendoj se eshte paksa e ekzagjeruar kjo perqindja jote Doruntina (99%)!
Nuk them se meshkujt nuk jane besnikė, por ama une njoh mjaft meshkuj me keso cilesi.
Perderisa lidhja ne mes te mashkullit dhe femres eshte ne raport te ndersjellė, patjeter se edhe femrat e kane nje pjese te "fajit" per tradhetine e meshkujve. Poqese nje femer do ti qendronte besnike nje mashkulli, mundesia e tradhetise se mashkullit do te ishte me e vogel. Une keshtu e shoh kete ceshtje. Megjithate pajtohem se meshkujt jane me pak besnik se sa femrat. Mbase edhe intelegjenca (sipas Resit) eshte nje indikator qe mashkulli me i mencur (intelegjent) do ti beje llogarite me mire dhe me lehte do ta perballoje nje avanture perbrenda trekendeshit: femer-mashkull-femer.


pershendetje i nderuari Deti Doruntina e ka then dhe e thot s cfar sheh ne realitet dhe at kam then sepse jan gjerat qe i shohin ne jeten e perditeshme
kam nje rast qe njoh shum mir si psh.. kan se shum vite jan te dashuruar dhe mashkulli i premton dashuri te perjeteshme dhe pse ajo femer e dashuro at person me te vertet dhe nuk mendon per tjeter lidhje po mashkulli nuk mban premtimin dhe besen e tradheto mbas shpine chaton dhe e tradheto me te tjera

po cfar do i thoje ti i nderuari Deti ketij mendimi prandaj e kam shkruar ashtu nuk mund te them se te gjith meshkujt jan por shumica po e them realitetin qe e shoh vet me sy

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 6975
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga deti prej Thu 30 Jun 2011, 13:17

pershendetje Doruntina,
Te kuptoj per ate qe thua. Megjithate femra duhet te jete me energjike, me e ashper dhe me e drejtperdrejt dhe ne kete ceshtje nuk duhet ta ruaj brishtesine qe e ka. Mashkujt gjithmone i shfrytezojne dobesite e femrave. Mendoj se ne rastin qe ti e tregon, revanshizmi do te ishte kundergoditje qe do te sillte rezultat. Tradhetia me tradheti ose lamtumire. Nuk ka opsion tjeter.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 01 Jul 2011, 11:35

Po Jap mendimin tim pa ju referuar postimeve te ndryshme me thenje dhe kunderthenje te ndryshme, un i besoj keti hulumtimi, per veq kesaj mendimi im esht ky edhe ka qen esht dhe esht forcuar ende me kete hulumtim.
esht nje lidhje shum e drejtperdrejt e mashkullit intelegjent me kontratat e tij femerore apo te tejra biznesi etj. sepse mashkulli intelegjent esht edhe largpamės ai edhe pėr atė esht intelegjent sepse largpamėsia e tij e bėnė intelegjen, andaj ne fjalt e dhėna ėshtė besnik.

Ndersa tek femrat esht e kunderta sepse ende nuk ka dalė nje hulumtim i till dhe besohet qe femrat nuk jan besnike fare, sepse ende dyshohet qe mund tĖ ketė femra intelegjente....HAHAHA


Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9167
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 01 Jul 2011, 11:39

Rrezon@ shkruajti:Per veten time nuk jam dakort me kete studim, sa me intelegjent te jete nje mashkull aq me shume shijon jeten.

pse me domos duhet te mos jesh besnik per te shijuar jeten, jam totalisht jo dakord me kete shprehje tenden sepse jeta shijohet duke krijuar besnikeri nga njerzit dhe per njerzit...sepse intelegjenca e njeriut nuk thot qe mos te qendrosh mbrapa fjaleeve...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9167
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meshkujt inteligjentė janė mė besnikė?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi