» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria e pare

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Fri 08 Jun 2007, 08:53

Dashuria e pare,sa e vlereson nje njeri i cili tashme e ka kaluar dashurine e pare?Cilat jane ato momente qe e bejne ti kujtoj me nostalgji dhe perse shpesh ndodh qe themi ishte dicka qe cdokush e kalon, ajo ne jeten tone eshte kalimtare?Eshte thjesht nje flirt startues qe sic ka fillim ka dhe fund apo ngelet e gdhendur ne memoriet tona?Ndodhi qe pas 40 vjeteve disa ish maturante te organizonin nje feste.Sigurisht qe shumica prej tyre dashurine e pare e kishin perjetuar po ne shkollen e mesme.Menduan se tani do i pershendesnin ish te dashurit e tyre ose te dashurat thjesht si shok sepse ndjenjat ishin venitur.Ngjarjet ne jete kishin qene aq te shumta sa nuk kishin kthyer koken mbrapa nga e kaluara.Por si per habi sapo pane persinin ose personen zemra kish filluar te rrihte po njesoj si atehere shikimet ishin joshese dhe trupin ua pershkonte nje dritherime e lehte.Sidoqofte ketu dicka ka ekzistuar dhe nese do ju jepej dhe nje mundesi ata me siguri qe nuk do hezitonin ti riktheheshin.Jepni mendimin tuaj dhe ju..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Fri 08 Jun 2007, 13:08

Arla,
tė pėrgezoj per temen vėrtet e qėlluar.
Unė do ipja njė mendim timin nė ketė:
Jeta jonė pėrbėhet nga pesė pjesė tė rėndėsishme: fizikja, emocionalja, mendorja, shoqėrorja dhe shpirtėrorja.Tė pesta kėto pjesė janė projektuar pėr tė punuar sė bashku nė harmoni.
Tash tė pėrgjigjem arla, Ēfarė ėshtė Dashuria e parė? Arla thua cilat jane momentet qė tė bejnė me nostalgji...?
Unė do thoja kėtė. Dashuria e parė ka rikthim vetėm atehere:
- Nėse ky person tė pėrgjigjej me durim, mirėsi dhe nuk ishte xheloz pėr ty?
- Nėse ky person nuk ishte krenar apo kryelartė?
- Sikur ky person tė mos ishte i pasjellshėm, egoist apo qė zemėrohej lehtė?
- Sikur ky person tė mos i mbante mend gabimet e tua?
- Sikur ai tė mos tė tė gėnjente kurrė por gjithmonė tė tė thoshte tė vėrtetėn?
- Po sikur ky person tė tė mbronte gjithmonė, gjithmonė tė tė besonte, gjithmonė tė shpresonte pėr tė mirėn tėnde dhe tė kėmbėngulte pėr t'i zgjidhur konfliktet me ty?
Nė keto raste dashuria e parė nuk harrohet nė tė gjitha tjerat ėshtė vetem kalimtare.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Sat 18 Aug 2007, 17:45

Une mund te them qe haresa ose kujtimi i dashurise se pare varet nga personat qe e jetojne,nga kushtet qe jetohet,nga gjerat qe jetohen mes 2 personave dhe nivelit te dashurise.
sipas ketyre qe shkruajta kuptohet se si do kujtohet dashuria e pare si nje dashuri qe do te kujtohet,si nje dashuri e deshtuar,si nje dashuri kalimtare,ose si nje diēka qe kur e kujton do thuash sa budalla u tregova,ose perfundon me martese qe ndodh ke njerezit qe kan besim ke njeri tjetri jo ata qe thone e njohem njeri tjetrin dhe familjen dhe pas disa kohesh divorcohen nga tradhetia.
Dhe nje here besimi eshte gjithēka!
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Resi prej Sat 18 Aug 2007, 19:40

Une e mendoj se dashuria e pare nuk harrohet kurse kushtet mund te jen elemnet i te berit ty ndaj tjetres se e harron dashurin e pare sidomos ato materiale.
Dashuria mund te jete e deshtuar por jo e harruar e kurrsesi te jete kalimtare sepse prap se prap kujtohet.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Sat 18 Aug 2007, 20:15

Po nese nuk mbaron me bashkim jete resi dashuria e pare kujtohet nga njera pale si barcalete e tjetra si nje kujtim i bukur por shume i hidhur sepse ne ndarje kurre nuk ka dy pale qe mendojne njelloj.Te themi realen jo letersi.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Musafir prej Sun 19 Aug 2007, 12:44

Dashuria e pare kurr nuk harrohet ndoshta fshihet po mu harru jo. Mos ta zgjas me shum respekte

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Resi prej Sun 19 Aug 2007, 13:58

E drejte Bovari. Nese nuk mbaron me bashkim sigurisht se njera pale do e quan "barcolete" e tjetra nuk i teren syt nga lotet.
Une nuk merrem me letersi por me ate qe po shof dhe qe disa nga miqt e mi shume te afert e kan perjetu. Une njof nje mik qe e kam si vella i cili vertet ne syte e tij gjithmone ka patur lote e ana tjeter "ben fun" keshtu duket edhe pse mund te gaboj.
Une kam nje pyetje shtese? A ka dashuri te pare edhe kur njeri eshte i martuar dhe ka prishur martesen? A mund te quhet dashuri e pare kjo kur vertet kete e ndjien tani?

Ju faleminderit

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Sun 19 Aug 2007, 16:23

po resi nje i martuar dhe i ndare mund ta ndjej dhe jetoje dashurine e pare sipas mendimit tim.pasi martesa mund te kete qene pasqyrimi i dashurise dhe jo dashuria vete.Pastaj prishja e marteses vete e tregon se ka qene thjesht hija e dashurise kur eshte dita me diell se pari ecen hija pashtaj personi dmth ndodh dhe eshte mese normale.Dhe e meriton pasi eshte dashuri e pare.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Sun 19 Aug 2007, 19:14

Ska lidhje martesa apo ndarja fare me dashurin e pare. Ajo mund te ndodhe edhe pas kesaj qe quhet martese. te shumta jane martesat ne dashuri ja te mjaftueshme dhe eshte normale se perfundojne me ndarjet.
Bota e dashuris i ka keto rregulla dhe ato jane qe nga fillimi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Mon 20 Aug 2007, 15:51

Dashuria e pare eshte dashuri e pare dhe gjithmone mbetet dashuri e pare. Nuk ka te beje me martesen e as me ndarjen. Eshte nje perjetim qe mbetet perhere ne zemer, mbetet ne shpirt dhe nuk harrohet kurre. Cdo dashuri pas saj ka tjeter emer por kurre me dashuri e pare.
Bota e dashurise i ka keto rregulla sic thot naki, dhe pikerisht kjo bote e dashurise nis me dashurine e pare.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Mon 20 Aug 2007, 15:59

Deti:Besoj se ka te bej me martesen dhe ndarjen dashuria e pare.Sepse ndjenja qe mund te ndjej nje i/e martuar nese nuk vihet ne jete(jetese sebashku me ate qe dashuron) nuk eshte dashuri e pare por dashuri platonike ose fiksim.
Perderisa e pranoj qe dashuria e pare jetohet ne cdo moshe pranoj edhe qe bota e dashurise nuk ka rregulla standarte pasi nga shikimi dhe vizioni i njeriut ndryshon.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Tue 21 Aug 2007, 11:57

Une besoj dhe them se dashuria e pare transformohet, varesisht nga epilogu (martese apo ndarje). Ky epilog do e beje dashurine ose platonike ose fiksim.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Tue 21 Aug 2007, 13:40

Hmmmm platonike ose fiksim !?
Deti kete se kisha degjuar me pare?! Mendoj se duhet edhe nje spjegim pak me detal.
Nuk di personalisht para martese dhe pas nuk kisha nje te tille mendova se e gjeta por doli se ishte siq thote deti "Fiksim"...
Mos te futem ne individualitetet e mia se tema eshte gjenerale. Dashuria e pare nuk harrohet pra them pa marr parasysh epilogun e fundit ( bashkimi apo ndarja) nuk harrohet.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Tue 21 Aug 2007, 15:13

Askush nuk e konteston kete qe thua: Dashuria e pare nuk harrohet.
Dhe kjo qe themi eshte gjenerale, po mbase edhe e gjejme veten aty diku: ti, une, ai, ajo...
me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 22 Aug 2007, 10:52

Dashuria e pare ju ngjan dhembve te pare, del pa dhembje dhe ja le vendin tjetres.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 11:49

"Dashuria e pare ju ngjan dhembve te pare, del pa dhembje dhe ja le vendin tjetres." na shkruan arla!

Edhe keta te dyte kur prishen dalin pa dhembje veqse dalin te nxire, te kalbur,te thyer,.... apo jo dhe dot asnje dentist si rregullon me edhe pse shume mundohemi ti rregullojme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 22 Aug 2007, 11:54

atehere zvendesohen me proteza.Jane pak te bezdisshme, por mesohemi, dhe nuk perben me asnje problem.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:06

Arla,tash e gjeta pergjigjen gjenerale te kesaj gategorie.
Dashuria e Parė eshte nje PROTEZ te bezdis mesohesh pak me te dhe pa problem e nderron protezen dhe njesoj vazhdohet, bezdisje, nderrim.....apo jam gabim? Keshtu deshe ta shprehesh he?


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed 22 Aug 2007, 14:53, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 12:33

Naki, sipas kesaj qe e thua (e qe s'mund te jete e jotja asesi), del se dashuria e pare eshte e pa vlere. Nuk e meriton kete epitet kjo ne asnje menyre.
Pergjigja gjenerale megjithate eshte:
Dashuria e pare nuk harrohet.
Nuk e themi ne sepse kete e kane thene te tjere para nesh.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:40

Une vetem replikova autorit me larte o mik.
Normal se qendroj ne ate se dashuria e pare nuk harrohet dhe eshte e vertet se nuk harrohet.
faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 22 Aug 2007, 21:57

Varet si e perjeton dashurine e pare.Kjo varet dhe sipas tipave te njerezve.Nje ore mesimi, presori na jep te shkruajme nje ese te vogel.Tema ishte e lire.Nje shoqja ime thote le te shkruajme per dashurine e pare,dhe pse kish kohe qe dashuria kishte perfunduar.Tjetra ja kthen,me vjen keq por nuk e mbaj as mend dashurine e pare.Preferoj te shkruaj per aktualen.
Gjithcka varet nga gjurmet qe le dashuria tek njeriu dhe kendveshtrimi qe ka njeriu per dashurine.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Thu 23 Aug 2007, 18:58

E une po them qe dashuria e pare eshte e rendesishme.Ka nga ata individ qe e perjetojne dhe e mbajne mend deri ne vdekje dashurine e pare nese nuk mbaron me bashkim jete pasi dashuria kuptohet ne permasa te ndryeshme qe percaktohen nga formimi dhe kultura e individit qe posedon.
Por ka edhe nga ata tipa qe e harrojne por keta tipa jo se e bejne me dashje por aq pregatitje kane ndaj jetes dhe sa posedon aq do mendosh dhe veprosh.Sepse ka tipa qe kane nje jete te qete dhe per keta tipa dashuria ka nje vlere po nuk duhet harruar qe ka edhe nga ata tipa qe harrojne veshjet neper klube nate e diskoteka epo nje i tille e mendo ndryshe dashurine.....

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Sun 26 Aug 2007, 20:44

Cdo dashuri eshte e veqante! Prandaj nuk mundesh t'i krahasosh me te tjerat! E para eshte e paharruar pa marr parasysh nga erdhi si erdhi dhe si perfundoi.
Mashkujt dashurojne vetem njehere andaj eshte shume e veshtire se dashuria e humbur ta fitoj tjetra.don't hate me !!!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Kotelja prej Mon 26 Nov 2007, 06:19

Dashuri e paharrueshme per dike mund te jete edhe e treta ose e katerta, sdo te thote qe cdokujt ti shijoje fort dashuria e pare.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13665
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Nov 2007, 08:16

Plotesisht dakord jam, e per mua mund te jete dashuria e fundit ose e parafundit e paharrueshme.
Dashurite lene gjurme nostalgjie dhe shtojne me teper deshiren per te dashuruar . Nuk pyeten ndjenjat e as nuk komandohen, ato ecen ne rrugen ku mendojne se eshte destinacioni i tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Mon 26 Nov 2007, 12:57

Ok Ok Ok se e nderrova mendjen tash isha une me mesjeten koha per ndryshime 8) 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Mon 26 Nov 2007, 13:20

Kotelja, e drejt kjo qe thua, pajtohem.
Por valle sa dashuri duhet te kete njeriu ne jete?
Dashuria e re mbulon ate te vjetren (e dyta te paren...) dhe sikur te vazhdohej gjithmone ne kerkim te nje dashurie te re atehere nuk do te kishte dashuri te pare.
me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Nov 2007, 13:36

Deti zemra eshte organ jetesor me permasa te vogla, por qe ka hapesira te pafundme(kuptim figurativ)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga bovari prej Mon 26 Nov 2007, 15:13

Ah kjo dashuria e pare si eshte,ka raste qe eshte edhe arsye e mbarimit te marteses ne disa raste te veēanta.Rendesi ka moshen qe eshte jetuar dhe provuar ndjenja e dashurise.
Pastaj truri i femres dhe i mashkullit funksiyonon ndryshe dmth meshkujt harojne ndersa femrat jo.Pamvarsisht se kur jane te shoqeruar nga partneret e tyre dhe diskutohet kjo teme flasin te kunderten e asaj qe mendojne por kur jan vetem e pranojne qe dashuria e pare nuk harrohet dhe si kapak tregojne edhe reagimet e tyre kur jetonin kete dashuri dmth kujtimet. fest
Ēdo dashuri ka te veēanten e vete por kan nje pike ortake te gjitha dashurite e them te gjitha dashurite pasi nje njeri qe e ka hobi dashurine provon rruge te ndryeshme per te vajtur ne te njejtin vend.dmth fundi i dashurive eshte e njejte.
Per mua dashuria e pare nuk harrohet por nese mbaron me zhgenjim nuk eshte tragjike fundja dashuria mbaron,dhe nuk tenton me ta provosh por jeta vazhdon.
Ndersa ata qe mendojne qe nuk arijne ti kontrollojne ndjenjat dhe nuk arijne te mendojne (pasi hormonet me sinjalet qe vijne nga truri prodhohen) ju rekomandoj te lexoni jeten martesore te poetit te madh francez Aragon dhe bashkshorten e tij Elsa.
Pas do shikoni qe dashuria e pare nuk harrohet perkundrazi mund te kaloj njeriu ne ekstremitet dhe te nis rrugen e kerkimit te nje personi qe do ti ngjaje dhe do tja jetoje po ato dite dashuri.Gje e pamundur.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11838
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga FeKo prej Tue 27 Nov 2007, 00:24

Une mendoj se Dashuria nuk e ka me numra e para e dyta apo e treta, secila dashuri e ka vendin e vet mirepo ndonjera le gjurme me shume e ndonjera me pak. Nuk do te thote se Dashuria e pare eshte gjithnje edhe ajo me e forta.

(Dashuria eshte dashuri o vlla kur te vjen ajo nuk te pyet nese eshte e para apo e dhjeta, te bjen ne koke edhe te qet ne dy gjunjt, pak humor)
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 Nov 2007, 08:20

DETI tha:

Por valle sa dashuri duhet te kete njeriu ne jete?

Per cdo gje ne bote ka nje here te pare!
E rendesishme eshte qe GJITHMONE te dashurojme me zemer te cilter dhe kurrsesi ta ushqejme shpirtin me ndjenja te pavlera. Njerez te tille thuhet se kane gjak BLU.
Kotelja
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13665
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga deti prej Tue 27 Nov 2007, 10:38

Dhe pikerisht qe eshte hera e pare, eshte me e vecante dhe gjithmone mbetet si hera e pare. Kete po provoj ta them gjithmone ketu se dashuria e pare mbetet gjithehere si e tille pa marre parasyshe epilogun.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13489
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga FeKo prej Wed 28 Nov 2007, 09:51

- Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjerė qė janė mė tė bukur se unė. Nėse e don menqurin,
atėher mos mė duaj mua, sepse ka tjerė qė jan mė tė menqur se unė. Nėse don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė. Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Nov 2007, 13:52

Domethene sipas analizes sime kushtuar dashurise nga Feko. dote thone: dashuria eshte nje qofte e para apo diku nga mesi ose e fundit.Rendesi ka njeriu qe ja fal dashurine.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 23:02

dashurija e pare germa e alfabetit A mund te jet ,e cila kurr nuk harrohet .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11763
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga jam_buli prej Sat 29 Dec 2007, 02:07

dashuria e pare, katastrofė valla

u knaqeshim puthje, ledhatime, gjumė, por te gjitha ne leter e kur u takonim qendronim shume larg, as doren smundja me ia prekur!!!

ju duka lepur mesiguri dhe iku...motiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11316
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 02:09

dashurija e pare nuk harrohet ,kujtoje ket fjal qe po te them ,ajo eshte alfa me shkue tek omega
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11763
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 02 Jan 2008, 18:20

Neqoftse je e lumtur me dashurine e dyte po, po ashtu me te treten e me radhe harrohet pse jo ?
Mua dashuria e pare me zgjati disa muaj dhe tash e kam harruar totalisht ( mu kujtua kur po postoj kete shkrim 8) 8) ).... nejse nuk harrohet bash krej 8) . Ok mbasi jemi te mallengjyer pas dashurise se pare une kam nje pyetje :
- Perse nuk i kthehemi dashurise se pare pra?Per mua dashuria e par harrohet si e para jane gjitha te tjerat qe vijn mbas asaj...eshte nje gje qe kalon dhe mbahet mend si cdo lidhje normale.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11741
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 02 Jan 2008, 18:22

Hera e pare eshte shume speciale moj alba,por me ju thene te drejten un e kom harru te paren po nuk harroi dot te dyten puc puc

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Naki prej Wed 02 Jan 2008, 18:28

sevi shkruajti:Hera e pare eshte shume speciale moj alba,por me ju thene te drejten un e kom harru te paren po nuk harroi dot te dyten puc puc
Sevi,per mendimin tim varet se sa i/e dashuruar ka qen nje person, por sa me e madhe dhe e fort te ket qen aq me shume kohe do te marri per te harruar.Nuk e di nese gabohem por duhet skjaruar mire rrethanat. Psh besoj se ju te gjithe e dini se tani fillojn dating ne mosha te reja dhe kujtojn se ajo eshte dashuria e pare, kur ne moshen adoleshente ato jan thjesht hormone pra njeriu qe ke dashuruar per her te par mund te mos jet " dashuria e par" sepse ku e dini me siguri qe ai /ajo ka qen dashuria e par... gjithecka eshte e mundur.
Sevi, mua me kujtohet puthja e pare se vetem njeher kam puthur ne jeten time te kujtohet kur ta urova dhenjen e provimit 8) 8) 8) 8) ajo puthje nuk harrohet dot e 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19007
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e pare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi