» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Top 10-shja me besnike ne fudboll

Shko poshtė

Top 10-shja me besnike ne fudboll

Mesazh nga Naki prej Tue 15 Feb 2011, 15:44

1. Paolo Maldini (Milan)Debutoi me Milanin qė kur ishte 16 vjeē, fitoi shtatė tituj nė Serie A dhe pesė Kupa tė Evropės. Paolo Maldini ishte gjithmonė pjesėmarrės nė suksesin e Milanit nė mė tepėr se 20 vitet e kaluara. Tifozėt e klubit ende presin tė shohin zhvillimin e dy djemve tė tij, tė cilėt aktualisht paraqiten pėr ekipin e tė rinjve.
2. Ryan Giggs (Manchester United)Ai e filloi karrierėn si i ri nė Manchester City, por u shndėrrua nė legjendė tė rivalit Manchester United dhe kurrė nuk shprehu dėshirė pėr tu larguar nga Old Trafford gjatė dy dekadave tė deritashme tė qėndrimit nė klub. Me 11 tituj nė ligė, me mundėsi pėr tė fituar edhe mė tepėr, Giggs mbetet futbollist i klasit botėror, pavarėsisht moshės 37 vjeē.
3. Juan Carlos Plata (Municipal)Sulmuesi Plata theu rekorde tė shumta nė Municipal dhe u shndėrrua nė legjendė tė klubit, duke fituar 15 tituj. Atij madje iu kushtua edhe njė film dokumentar pėr jetėn dhe karrierėn e tij ende pa dalė nė pension si futbollist.

4. Carles Puyol (Barcelona)Ėshtė thjesht e paimagjinueshme tė flitet pėr Puyolin e tė mos jetė nė fanellė tė Barcelonės. Titullar pėr mė tepėr se njė dekadė, qendėrmbrojtėsi kėrkohej nga klube tė ndryshme evropiane, pėrfshirė Manchester United mė 2003, por gjithmonė i qėndroi besnik Barcelonės, ku edhe sot vazhdon tė jetė njėri prej futbollistėve kryesorė tė ekipit.
5. Jan Ceulemans (Club Brugge)Mesfushori belg Jan Ceulemans gjithė karrierėn e tij e kaloi nė vendlindje. Ai u transferua nga Lierse nė Brucce mė 1978 dhe qėndroi aty pėr 14 vjetėt e ardhshėm, duke refuzuar edhe klube nga Serie A.

6. Alessandro del Piero (Juventus)Pėr ti pėrfunduar karrierėn Roberto Baggios tek Juventus duhet tė jesh i veēantė dhe Del Piero e demonstroi kėtė nė raste tė shumta, pas transferimit nga Padova mė 1993. Shpeshherė spekulohej me kalim nė Spanjė ose Angli, por legjenda e Bianconerėve qėndroi nė klub edhe nė Serie B dhe pritet tė pėrfundojė karrierėn nė Juventus. Del Piero ėshtė lojtari mė i adhuruar nga tifozėt bardhezinj, por jo vetėm. Ai ėshtė edhe rekordmeni i Zonjės sė Vjetėr.

7. Lev Yashin (Dynamo Moscow)I votuar si portieri mė i mirė i shekullit tė 20-tė, Yashim ka marrė nofkėn merimanga e zezė pėr shkak tė refleksit tė tij tė shkėlqyeshėm. Njė veteran i tre kampionateve botėrore, Yashim ėshtė i vetmi portier qė ka fitua Topin e Artė. Gjithė karrierėn e tij 22-vjeēare si futbollist e kaloi tek Dynamo tė Moskės, ndėrsa kaloi edhe dy dekada tė tjera nė klub si zyrtar para vdekjes sė tij mė 1990.

8. Matthew Le Tissier (Southampton)Le Tissier nuk e lėshoi kurrė Southamptonin. Ish partneri i tij Alan Shearer e ftoi ti bashkojnė forcat nė Blacklburn Rovers, ndėrsa ai ishte kėrkuar edhe nga Manchester United. Por, Le Tissier mbeti nė Southampton pėr gjithė karrierėn e tij dhe ishte aq i mirė saqė ylli spanjoll Xavi Hernandez e kishte idhull dhe e lavdėroi talentin e tij si sensacional.

9. Sepp Maier (Bayern Munich)Njė portier i cili i qėndroi besnik njė klubi. Sepp Mairer qėndroi nė portėn e Bayern Munichut pėr 17 vjet, duke fituar tituj tė ndryshėm si dhe kampionatin botėror me Kombėtaren gjermane mė 1974.
10. Pele (Santos)E dimė se Pele e pėrfundoi karrierėn e tij nė New York Cosnos, por ai i qėndroi besnik Santosit pėr 18 vjet. Real Madridi mė kėrkoi sė bashku me Manchester United dhe Juventusin. Nė fakt, Juventus ishte afėr marrėveshjes me Santosin, pėrfshirė pėrkrahjen nga FIAT. Kam menduar pėr tė ardhur nė Evropė, por nė fund preferova tė mbetem nė klubin tim tė zemrės, Santos, ka deklaruar Pele gjatė njė interviste tė tij nė vitin 2009 dhėnė pėr Eurocalcio.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Top 10-shja me besnike ne fudboll

Mesazh nga Interesant prej Thu 17 Feb 2011, 08:07

pasi qe i paske vendos top 10 lojtaret , vendosi edhe top 10 trajneret Very Happy
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi