» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pasuria dhe varferia...?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pasuria dhe varferia...?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 06 Feb 2011, 13:04


...Jo vetem per shkak te problemeve te tranzicionit qe zgjasin tani me dhjetra vite,e jo vetem per shkak krizes ekonomike e cila pjeserisht e shoqeron tranzicioni kaotik, dhe jo vetem per shkak te konflikteve te armatosura qe na ndodhen ne vitet e kaluara.
Por thjesht te sjellni disa mendime per keta dy klasa qe dominojne ne trojet tona, e qe mjerisht jane shum aktuale ne ditet e perditshme.

....Ne pasurise nuk i japim ndonje fuqi te posaqme apo ndonje sundim global mbi cdo aspkt,mirpo a mendoni se zeri i te varferit ka autoritet ?
Vlersoj se momentalisht kjo eshte njera nga ceshtjet me te rendesihme shoqerore prandaj vendosa ta hap kete teme dhe te diskutojme mbi kete ceshtje....

Dinjiteti i njeriut perbehet nga mundesia e tij te zgjedhe : i Pasuri apo i Varferi.........???

Gjatjeta...

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi