» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Faqe e re pėr Gresa Behlulin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Faqe e re pėr Gresa Behlulin

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 01 Feb 2011, 15:12

“Kėto ditė jam nė pėrgatitje pėr klipin tim mė tė ri, pėr kėngėn “Faqe e re”, me tė cilėn mora pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike”. Klipi do tė realizohet nė Shqipėri nga produksioni ‘Maks production’, kėshtu qė edhe filmimet rreth klipit do tė bėhen atje”, kėshtu thekson mes tjerash, pėr “Infopress”, kėngėtarja Gresa Behluli, ndėrsa shpalos edhe angazhimet aktuale larg botės sė artit muzikor.Kur flitet pėr njė kėngėtar apo aktor, imazhi i parė qė pothuajse secilit i del para syve ėshtė skena ku ata interpretojnė. T’i paramendosh ata nė njė angazhim tjetėr jashtė profesionit tė tyre, apo mė saktėsisht nė kuzhinė dhe nė pėrgatitjen e ushqimit, duket krejt e largėt dhe e paimagjinueshme. Por, nė tė shumtėn e rasteve, jeta e tyre sillet edhe rreth kuzhinės e pėrgatitjeve tė ndryshme nė tė. E tillė ėshtė edhe jeta e kėngėtares Gresa Behluli. E kontaktuar nga “Infopress”, Gresa na tregoi se ndodhej nė kuzhinė duke pėrgatitur njė gjellė tė preferuar, ani pse thotė se nuk ėshtė shumė e mirė nė kėtė ‘art’. “Nuk ėshtė se jam shumė e mirė nė pėrgatitjen e ushqimit, por kur pėrgatis diēka i pėrkushtohem shumė. Mė shumė angazhohem nė kuzhinė atėherė kur mė imponohet, mė saktėsisht kur mami nuk ėshtė nė shtėpi, nė tė kundėrtėn, mami ėshtė ajo qė gjithnjė kujdeset pėr ushqimin”, shprehet Gresa, ndėrsa shton se kur i ‘futet’ pėrgatitjes sė ushqimit, ėshtė njė nga gjellėt e preferuara tė saj, qė gjithnjė pason nė tryezė.

Pėrgatis atė lloj ushqimi qė mė pėlqen mė shumė

“Zakonisht pėrgatis ndonjė gjellė tė momentit dhe atė lloj ushqimi qė mua mė pėlqen mė shumė. E ėmbėlsirat mė pėlqejnė mė shumė t’i pėrgatis. Por, them se ia dal mjaft mirė nė pėrgatitjen e shumė gjėrave ushqimore”. E ata qė zakonisht shijojnė ushqimin e Gresės janė dy motrat dhe vėllai i saj, tė cilėt gati tė shumtėn e herėve e urojnė pėr ushqimin e bėrė. “Zakonisht dy motrave edhe vėllait u ka rastisė tė ushqehen me ushqimin qė unė e pėrgatis, dhe zakonisht u ka pėlqyer ajo qė unė kam pėrgatitur pėr ta”.Por, nuk ėshtė vetėm pėrgatitja e ushqimit angazhimi aktual i saj. Gresa bėn me dije se aktualisht ėshtė angazhuar mjaft shumė edhe nė muzikė e kėngė. “Kėto ditė jam nė pėrgatitje pėr klipin tim mė tė ri, pėr kėngė “Faqe e re”, me tė cilėn mora pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike”. Klipi do tė realizohet nė Shqipėri nga produksioni ‘Maks production’. Besoj qė javėn e ardhshme do tė udhėtoj drejt Shqipėrisė, pasi edhe xhirimet do tė bėhen atje. Jam nė pritje tė skenarit tė cilin duhet tė ma dėrgojnė nga “Maks production”, nė mėnyrė qė tė informohem sa mė nė detaje pėr klipin qė do realizojmė. Ndėrkohė, po merrem me pėrgatitjen e veshjes qė do bartė nė klip”.

Jam tip i qetė

Ndonėse jo nė masė tė madhe, edhe mbrėmjet e ndryshme muzikore zėnė vend nė agjendėn e kėngėtares. “Jam e angazhuar edhe nėpėr mbrėmje tė ndryshme muzikore, pasi tashmė i kam disa koncerte tė kontraktuara, mirėpo koha aktuale ėshtė mė e qetė sa u pėrket prezantimeve nėpėr mbrėmje e koncerte tė ndryshme, si pėr mua, ashtu edhe gati pėr tė gjithė kėngėtarėt tjerė”. Ndėrsa studimet, por edhe daljet e kohė pas kohe, kanė rėndėsinė e tyre. Thotė se ėshtė duke i shkuar shumė mirė me studimet, ndėrsa shkurti do pasojė me njė provim pėr tė. “Studimet po mė shkojnė shumė mirė. Kam edhe njė provim tani nė shkurt dhe jam duke e pėrgatitur. E sa i pėrket kohės sė argėtimit, sigurisht qė ndaj kohė edhe pėr argėtim. Dal me shoqėrinė time, ndėrsa vendet qė frekuentoj nuk dallojnė nga vendet e zakonshme tė tė gjithė tė rinjve prishtinas. Mbrėmjeve dal mė rrallė, pasi nuk mė pėlqen jeta e natės. Jam tip mė i qetė. Mė shumė dal gjatė ditės”.

“Infopress”

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 15864
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi