» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


"PRANIMI" (poezi e mrekullueshme nga GETE)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

"PRANIMI" (poezi e mrekullueshme nga GETE)

Mesazh nga Interesant prej Wed 03 Nov 2010, 14:27

"PRANIMI" (poezi e mrekullueshme nga GETE)Hyria

Jam rojtarja e xhenetit,
Ndaj qėndroj kėtu nė prag;
A s’mė thua ku po vete
Ti qė po na vjen nga larg?
Ke luftuar pėr Kuranin?
Je dėshmor i tij vėrtetė?
Apo kot nga an’ e anės Vjen tė futesh nė xhenet!
Po tė jesh dėshmor,
ahere zhvishi plagėt mi rrėfe
Sepse ndryshe, te kjo dere
As t’afrohesh nuk tė le


Poeti

Liro pragun tė hyj brenda,
Mos mė tall mos mė mundo!
Derisa njeri kam qenė,
Kam luftuar domosdo!
Shihmja plagėt kraharorit,
-As qė numurohen dot,
-Ca nga brengat dashurore,
Ca nga jeta derte plot.
Por gjithnjė kam ėndėrruar
Pėr tė shenjtėn drejtėsi;
Mirėsia, kam kėnduar,Mbetet nė pėrjetėsi.
Hoqa keq e mora plagė.
Po te njerėzit pa pushim
Dashurinė ndezi flakėZjarr’ i thellė i shpirtit tim.
Nėm pra dorėn, hyri drite
Le ti numurojmė tok
Tė pavdekėsisė vite,
Me gishtėrinjtė e tu ngamot!
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13229
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi