» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mund tė ndryshohet njė burrė?

Shko poshtė

A mund tė ndryshohet njė burrė?

Mesazh nga Arjana prej Sat 30 Oct 2010, 03:39

Rrumbulloni kėndet, eliminoni defektet, pėrshtatni disa sjellje... ai mund tė jetė i pėrkryer. Mision i mundur? Po. Me kusht qė tė ndiqni disa rregulla

Jeni kokė e kėmbė tė dashuruara. Por ndonjėherė ai ju duket njė tip shumė shtėpiak. Ose, kur i flisni, nuk e ka shumė mendjen.

Si tė thuash: shumė kėshtu dhe jo aq shumė ashtu. Por do arrini ta ndryshoni, pėr kėtė jeni tė sigurta.

Kjo ėshtė normale: dėshira pėr ta shtyrė partnerin tė pėrmirėsohet ėshtė tipike femėrore. “Ky rol ėshtė rrėnjosur nė ndėrgjegjen kolektive”, shpjegojnė psikiatrit. “Dhe nė njė plan mė personal, shpesh, gruaja shfaqet si e aftė tė menaxhojė jetėn nė ēift dhe familjen”. Pėr tė arritur kėtė objektiv, gruaja ėshtė e gatshme tė bėhet copė e ēikė. “Njė burrė i zhgėnjyer nga gruaja e vet, “mendohet pak mbi kėtė gjė” dhe mė vonė largohet nga ajo, duke kėrkuar diku tjetėr njė formė kompensimi”, bėjnė tė ditur disa filozofė. “Gratė, nė tė kundėrt, i pėrballojnė problemet dhe pėrpiqen t’i korrigjojnė defektet qė e bėjnė mė pak joshės burrin qė duan”. Nė fillim shkon ēdo gjė mirė. “Tė biesh nė dashuri do tė thotė tė krijosh iluzione, thonė psikiatrit dhe terapistėt e ēifteve, njė iluzion i shėndoshė ama, pa tė cilin nuk do kishte as tėrheqje. Por shpesh, disa aspekte tė vlerėsuara nė fillim pėrfundojnė duke mos tė tė pėlqyer mė, kur jeta dhe rutina e bėjnė tė zakonshėm imazhin e tij, deri nė atė kohė, tė mitizuar”. Shembull: ambicia shihet si karrierizėm, sensi i humorit kthehet nė njė bezdisje dhe dinamizmi nė pamundėsinė acaruese pėr ta parė tė rrijė i qetė. Pra, ajo qė dikur tė dukej interesante, sot tė lodh.

Ėshtė e vėrtetė qė tė thėrrasėsh nė gjyq njė anė tė karakterit, do tė thotė tė vėsh nė rrezik konceptin e dashurisė ideale, qė pėrfshin dhe pranimin e plotė tė njeriut qė do. Pra, tė rrezikosh qė ai tė tė kthejė shpinėn. Prandaj preferon tė shpresosh se vetė dashuria do t’i rregullojė gjėrat, por butėsisht. Njė shpresė e vakėt, qė rrallė gjen mbėshtetje nė realitet. Dėshirat e subkoshiencės ngelen kartė e djegur. Duhet kaluar nė fazėn e veprimit.

Po kujdes: duhet reaguar atėherė kur je e bindur se marrėdhėnia juaj ėshtė solide, qė partneri ėshtė aq i mėsuar me ty sa tė pranojė kritikat.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14800
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė ndryshohet njė burrė?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 30 Oct 2010, 10:07

Per mua burri nuk ndryshon ..Burri qe ndihmon ne punet e shtepise nuk do te thote se eshte ndryshe nga te tjeret ..Por themi kete eshte e mundur qe mundet te ndryshoj per arsye te tjera jo sepse jep ndonje ndihme apo ecen barabarte me nje karakter te nje femre

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17361
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė ndryshohet njė burrė?

Mesazh nga Google prej Sun 31 Oct 2010, 06:18

disa shprehi mund ti ndryshohen klea

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Google

Shteti : prishtina city
Postime : 80
Kyējet nė forum : 8382
Regjistruar mė : 30/09/2010
Profesioni : instruktore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė ndryshohet njė burrė?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi