» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

20 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Carpe Diem!?!?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Carpe Diem!?!?

Mesazh nga Arjana prej Thu 28 Oct 2010, 20:49

Te gjithe, pothuajse pa perjashtim, ne kete kohe kaq dinamike jetojme nje jete mjafte intensive. Si rezlultat i saj jeta jone dhe ne jemi plot brenga, strese, shqetesime te cilat jo rralle nuk munde ti kontrollojme fare.

Ne nje forum eshte nje anetar te cilin, ndoshta, kapacitetet e mija akoma nuk kane brumin per ta kuptuar dhe gjithnje me eshte dukur enigmatik. Por, kjo nuk me interesonte e aq shume. Ajo qe ate per mua e bene edhe me interesant eshte firma e tij ne ate forum: Carpe Diem, e cila thenje ka lidheshmeri me fillesen e kesaj teme. E tera kjo per te vazhduar me vargjet e Omar Khajamit:


Ditėn e shkuar fare harro

Dhe pėr tė nesėrmen mos u ēkallmo:

Gėzo njė ēast tė lumtur, faqe-bardhė

Dhe Jetėn n’erė mos e ēkatėrro.

( ‘’Rubairat ‘’ – pėrkthim i F.S.Nolit)


Po ju anetare te nderuar cfare mendoni rreth kesaj?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14515
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Carpe Diem!?!?

Mesazh nga Interesant prej Fri 29 Oct 2010, 12:30

Mendimi im eshte pak me ndryshe Omer Kajamit, i cili eshte nga autoret qe nganjehere te tjeret edhe e kan keqkuptu apo edhe ka prej atyre qe kan bartur shpifje ne adresen e tij per te, fatkeqesisht.

Per diten e shkuar falje kerko
diten e tashme , fillo dhe puno,
te ardhemen tende me te tashmen nderto
me te mirat tua Zotin tend tako .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13343
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Carpe Diem!?!?

Mesazh nga Adonisi prej Fri 29 Oct 2010, 21:49

Njerezit vrapojne pas te ardhmes duke menduar per te kaluaren dhe per cudi te sotmen e harrojne! Gabimi me i madhe i ketyre njerezve.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10992
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Carpe Diem!?!?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi