» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

Shko poshtė

Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

Mesazh nga Arjana prej Wed 27 Oct 2010, 02:43

Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

e kam fjalen,,,kur nje njeri dashuron ,,,nje vajz dhe e dashuron me te VERTET,,,a do kishte vend tjeter ne Zemer,,,,,per nje tjeter Dashuri te vertet njekohsisht????

nese Zemra esht nje,,,a esht e logjikshme nese ka vend mrenda saj,,vetem per nje Krenari qe do te ishte me e madhja,,
cila do te ishte krenaria juaj?????
do pres me deshir te marr opinjonet e juaja,,por posacerisht do me interesonte shum te marr opinjone nga fetaret ne lidhje me kte teme..
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

Mesazh nga Interesant prej Wed 27 Oct 2010, 10:21

Ne qoftese ekziston me te vertete nje dashuri ne zemer, nuk ka mundesi te kete dy ne te njejten kohe, patjeter njera ka me qene vetem zbavitje, ndersa tjetra genjeshter. Problemi eshte se ka njerez qe dashurine e kan ne maje te gjuhes vetem, ndersa ajo dashuri nuk prek ne zemer, per kete shkak ky lloj i njerezve pretendon te provoj cdo shanse qe i ofrohet, vetem per te kaluar disa caste ndryshe me dike tjeter, duke pretendu se do te gjen dicka me shume te tjera, e nuk e di se te asnje femer tjeter nuk mund te gjesh dicka tjeter vecse ate cfar te ka ofruar gruaja apo dashuria yte .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 27 Oct 2010, 12:47

Njeriu me logjike te shendoshe ben dallimin ne mes dashurise qe ndjen ndaj Zotit dhe dashurise qe ndjen ndaj burrit, ndaj prinderve, ndaj te afermeve, ndaj fqinjeve, ndaj skamnoreve e keshtu me rradhe. Nuk mund t'kete numer t'kufizuar te dashurise. Besimtaret musliman e vendosin dashurine ndaj Zotit ne rradhe te pare per arsye shume logjike. Po te mos ishte Zoti si Krijues, nuk do ekzistonim ne, e as qe do t'kishim ditur cfare eshte dashuria. E dua Zotin me shume se gjithcka tjeter ne bote per arsye se Ai me krijoi dhe me mundesoi te dashuroj, e mos t'flasim per te mirat e panumerta qe i kemi, e qe s'ka mundesi t'i numerojme. Dashuria eshte njera prej miresive me te medha qe Zoti u dhuron njerezve. Besimtaret e duan Zotin se tepermi dhe, ne cdo moment, bejne perpjekje te fitojne dashurine dhe kenaqesine e Tij. Besimtari musliman nuk harron kurre se Zoti eshte burimi i vertete dhe zoteruesi i dashurise.


firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11452
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa dashuri njė-herėsh,,,mund tė mbaj njeriu nė Zemėr,,??????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi