» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga Arjana prej Fri 22 Oct 2010, 03:00

Te jetosh ne shqiperi mendoj se eshte vertet nje "mallkim"....nqs ne shum vende te civilizuara te botes fati mund te shkaktoje humbjen e jetes,ne shqiperi fati te shpeton jeten............
Si mendoni ju?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14413
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga Interesant prej Fri 22 Oct 2010, 10:24

Cdo njeri ka vendin e tij, dhe per te mund te jete nje "mallkim" apo nje "fat" varsisht si ai njeri deshiron ta jeton jeten e tij. Paramendoje nese nje banor shiqperie apo kosove do ishte i lindur ne ndonje shtet afrikan, ne mes te shkretetires, apo ai indian, apo ne ndonje gjungull, cfar do ishte per te jeta mallkim apo fat ? - Apo ne ndonje shtat te zhvilluar te Amerikes apo Evropes , po per kete a do jete mallim apo fat? - Cdo njeri per veten e tij e sjell edhe mallkimin edhe fatin. Ndoshta kushtet mund ta bejne edhe te veten, por shume here me mire eshte qe nje i ri te kete nje page mujore 250 euro e te jeton i lumtur me to me familjen e tij dhe shoqerine, sesa te kete 2500 euro, e te mos e shof familjen e tij vetem nje here ne vit, dhe shoqeria te jete shoqeri narkomane, mafijoze, kriminele apo dicka e ngjashme. Don te thote jeta eshte dhurat per ata qe din ta jetojne, pavarsisht se ku eshte apo cfar e rrethon, dhe eshte mallkim per ate i cili nuk ka arrit ta kupton jeten ne realitet!
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13241
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 22 Oct 2010, 12:07

Jeta eshte tolerance,mirkuptim,tolerim por dhe mallkim kur njerzit vetem te urrejne apo te percmojm per cfar je,por jeta eshte dhe lumturi kur ke arritur ato qe ke enderruar gjithmon,kur ke ato qe ke dashur gjithmon pran teje qe te vleresojn per cfar je ose si je... jeta eshte ajo qe shum nga ne se vleresojn por e "shperdorojne" jeta eshte ajo qe shum e kerkojne per te mbijetuar... jeta eshte lindja e pare e rezes se diellit dhe fundi perendimi i tij... jeta eshte enderr.!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11062
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga deti prej Fri 22 Oct 2010, 12:59

Jeta eshte dhurate nga Zoti kudo qe e fale ate. Ato krijesa patjeter se do te mesohen dhe ambientohen me vendin ku e kane pasur fatin te jene krijuar. Qe kjo dhurate te jete me vlere, duhet dashur jeten dhe duhet falenderuar Ate qe na e dhuroi.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13102
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:16

jeta esht dhurat por mallkim e bejm ne me udheqesit tann

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ""Jeta" per shqiptaret eshte "dhurate" apo "mallkim" nga Zoti..........????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi