» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Arjana prej Sun 10 Oct 2010, 19:35

Ngado qe te kthejme koken degjojme qe burra gra te martuar ose thjesht te dashur kane dhe nga nje te dashur rezerve.Valle si ndihet rezerva dhe cfare pret nga nje lidhje e tille ?Cfare e shtyn te jete personi i trete ne nje lidhje ?Mos vete me shprese se ai/ajo do ndahet dhe do krijojne familje bashke?Por kur ai /ajo e beri nje here nuk eshte e pamundur qe te gjendet nje tjeter njeri dhe ai / ajo te ndodhet ne te njejten situate .
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14419
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Arjana prej Mon 11 Oct 2010, 20:40

per te gjetur veteveten se aty ku jane sic duket se kan gjetur...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14419
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 23:42

Arjana nje gje dije nese e dashura ti ploteson te gjitha dhe nuk eshte ajo tjetra zavendsuese qe e para nuk i ploteson atehere me siguri nuk do te ndodhe. Une se pari nuk pelqej me ty dhe shkrimin nga ana ime. Njeriu shprehet siq e ka rastin e cka eshte drejtesia te gjithe e dime por pyetja ime eshte perse kjo zonja apo zonjusha pranon te jete rezerve kur e di se ai ka nje !?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18622
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 11 Oct 2010, 23:51

Mendimi im eshte sepse po themi qe me gruan nuk mundet te bej ate qe ben me dashnoren flasim realitetin mbase e kam gabim por un kete mendoj shumica ciftet mbajne rrezerve per tu ngopur me ate qe bashkshortia apo e dashura nuk ja ploteson

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16980
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 23:53

Kle@Love shkruajti:Mendimi im eshte sepse po themi qe me gruan nuk mundet te bej ate qe ben me dashnoren flasim realitetin mbase e kam gabim por un kete mendoj shumica ciftet mbajne rrezerve per tu ngopur me ate qe bashkshortia apo e dashura nuk ja ploteson
Oj Klea po perse pranon ajo zonjusha te jete rezerve e nje personi kur ajo e di se ai ka nje. Ketu eshte thelbi perse akuzoni meshkujt per tradheti. A mundem me zore une te urdheroj ty te jesh rezerva ime he pergjigju ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18622
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 12 Oct 2010, 00:00

E ke gabim un spo akuzoja un po akuzoj ne kete rast femren qe duhet ti plotesoj kushtet te dashurit apo burrit qe mos te kete nevoje apo deshire per dike tjeter Naki

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16980
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga zymer prej Tue 12 Oct 2010, 01:32

Ku ta di une, ne te shumten e rasteve kam degjuar se "rezerva" kryen pune por, mendimi im ndryshonnga ajo se po qe se e ke nje "rezerve" e ke me leht ta humbasesh familjen e ta shkaterrosh teresisht ate

firma.................................................................................................................................................................................
E cka eshte jeta nėse jo vallezim?
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11135
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Tue 12 Oct 2010, 02:18

zymer shkruajti:Ku ta di une, ne te shumten e rasteve kam degjuar se "rezerva" kryen pune por, mendimi im ndryshonnga ajo se po qe se e ke nje "rezerve" e ke me leht ta humbasesh familjen e ta shkaterrosh teresisht ate
Kjo eshte shume e vertete se luan topi. kemi me x raste per kete ne punen tone dhe shofim si rrjedhin gjerat. Une nga ana mashkullore nuk mund ta quaj fajtor kurrsesi nje mashkull nese ai rezervon nje te dashur edhe kur ai ka grua nese ajo zonja apo zonjusha e din kete ( nese genjehet eshte muhabet tjeter).

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18622
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Interesant prej Tue 12 Oct 2010, 08:25

Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13247
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 12 Oct 2010, 11:21

Interesant shkruajti:Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.

Dakort me ty Interesanti...vec do te shtoja dicka ne lidhje me gruan...Profeti s.a.v.s. ka thėnė: “E tėrė bota ėshtė kėnaqėsi, e kėnaqėsia mė e mirė ėshtė gruaja e mirė.”

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11068
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Katilja prej Sat 14 Sep 2013, 19:59

Interesant shkruajti:Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6634
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi