» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kanceri i mitres dhe i gjirit jan kanceret me te shpeshta te femra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kanceri i mitres dhe i gjirit jan kanceret me te shpeshta te femra

Mesazh nga Jeta Love prej Sat 09 Oct 2010, 02:04

Shendetsija sygjeron gjdo femre qe nje her ne vit te shkoj per egzaminim te nje gjinekolog ku do te mirret gjaku dhe egzaminime te nevojshme per te gjet ndonje pa rregullsi ne trupin e saj, nese asht e nevojshme behen edhe radiografime, ekografime... perveq analizave biokimike qe jan te obligushme.
Statistikat mjeksore kan tregu se 90% te grave tek tecilat asht identifiku kanceri me koh (qe do te thot ne fillim e ti), ato femra kan pas sherim te plot.
Kur kanceri perhapet shum, ateher femra i djen pa rregullsit ne trupin e saj dhe vetem ateher shkon te mjeku, mir po ateher asht von, s'ka qka ben me as mjeku as kush!
Kanceri asht nje mish i eger qe perhapet me shpejesi duke i shumuar qelizat e ti.
Kanceri mund te niset nga nje infekcion i vogel qe nuk sherohet me koh dhe me antibiotik te duhur.
Pra Motra Nena dhe Vajza mos pritni qe te smuhi per me shku te mjeku, sepse ate her asht von, shum von nga je her!

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8395
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kanceri i mitres dhe i gjirit jan kanceret me te shpeshta te femra

Mesazh nga Arjana prej Sat 09 Oct 2010, 15:02

Shume e bukur tema Arjeta...sic ke permendur e vete:
Biopsia eshte e vetmja menyre e sigurte per te percaktuar nese qelizat jo normale kane lidhje me kancerin.Vaksinimi dhe berja rregullisht e pap testit si dhe e ekografise na mbron nga nje semundje e mundshme.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14524
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi