» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjestet zbulojn te verteten e nje lidhjeje!

Shko poshtė

Gjestet zbulojn te verteten e nje lidhjeje!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 03 Oct 2010, 17:37

Gjestet zbulojn te verteten e nje
lidhjeje!


Mėnyra sesi ēiftet mbahen pėr dore, puthen, shtrėngohen, bėjnė
dashuri, por edhe kur hanė, na zbulon se nė ēfarė niveli ėshtė dashuria e
tyre.

Sinjalet e vogla flasin shpesh nė vend tonin, dhe aq shumė sa
nuk mund ta marrim me mend.
Ta zėmė si shembull, njė puthje tė gjatė dhe tė lėngshme. Ajo qartė flet
se bėhet fjalė pėr dy persona tė cilėt duhen dhe tė cilėt, me kėnaqėsi,
kujtojnė entuziazmin e dikurshėm kur kishin nisur tė lėshoheshin nė
puthje.
Kėto ēifte i lėnė pas vetes momentet e kėqija dhe mundimet e punės gjatė
ditės.
Shikohen drejt nė sy, shtrėngojnė njėri-tjetrin fort me tėrė trupin dhe
puthen gjatė e butė.
Porosia qė japin kėto ēifte ėshtė mė shumė sesa e qartė.
Bile edhe mėnyra sesi kėto ēifte rrinė ulur nė restorante zbulon shumė
gjėra pėr lidhjen e tyre.
A rrinė tė ulur ngjitas pėr njėri-tjetrin nė ndonjė qosh, apo njėri
pėrballė tjetrit kurse pjesa e epėrme e trupit, sa mė afėr partnerit?
Gjithēka nė kėtė mes ka kuptimin e saj.

Por, pavarėsisht pozitės sė trupit, tė rėndėsishėm nė kėtė mes janė
shikimi dhe buzėqeshja.
Pasi partnerėt shkėmbejnė shpesh shikimin dhe buzėqeshjen, kėtu
shpėrfaqen vibracione pozitive tė cilat bėjnė qė tė ndjehen mirė.

Natyrisht se kjo ndjenjė kėnaqėsie nuk e pėrjashton edhe sherrin e
zakonshėm. Por, edhe kur grinden, ēiftet e lumtura kanė njė gjuhė
tėrėsisht ndryshe tė trupit sesa ēiftet tjera. Ata janė tė hidhėruar,
por nė kėtė janė tė angazhuar edhe emocionalisht. Nuk ikin nga
njėri-tjetri pėr faktin se janė grindur.

Ata duhen, ata duan, dėshirojnė dhe dinė sesi ta tejkalojnė kėtė problem
i cili ka mbirė nė lidhjen e tyre. Ēdo probleme mund tė zgjidhet nėse
prapa ēdo gjėje qėndron dashuria dhe dėshira qė personi i dashur tė
dėgjohet deri nė fund.

Ēiftet e lumtura, bile ecin mė tė njėjtin hap, sinkronizueshėm,
njėkohėsisht, dhe gati kurrė nuk kanė ecje aritmike. Shenja e parė e
prishjes sė marrėdhėnie mes partnerėve mund tė jetė vetė ecja, kur njėri
nga ta ecė disa hapa mė larg partnerit.
Pra, nėse ecni me tė njėjtin ritėm, tė kapur pėr dore, kėto janė shenja
se edhe nė jetėn tuaj keni tė njėjtin ritėm i cili mban lidhjen tuaj.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11458
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjestet zbulojn te verteten e nje lidhjeje!

Mesazh nga Jeta Love prej Sun 03 Oct 2010, 21:10

Te lumt e dashura, shum te sakta jan detajet qe i ke dhen ketu!
Une mund te them vetem se njeriu nuk vendos se ne kend bjen ne dashuri (fjala asht per dashuri te sinqert).
Dhe fjalet e hershme qe jan "martes pastaj do te dashurohesh me ate qe je martu" asht gabim i madh sepse dashurin nuk mund ta telekomandosh, ne te shumten e raseve qiftet kalojn jeten pa pas dashuri te sinqert, ti e the shum bukur vetem njerzit qe duhen me te vertet mund te tejkalojn gjdo problem te perbashket ndersa nese nuk ka dashuri nuk ka forc nuk ka baskim nuk ka kuptim. (ky ishte mendim i imi dhe jo tregim) suksese e nderuar flower

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8680
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi