» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Arjana prej Mon 27 Sep 2010, 23:57

Njė grua nga India, pasi i kishte ngordhur lopa, vendosi tė kujdesej pėr viēin e saj. Viēi i ri ushqehet me qumėshtin e saj dhe gruaja ka ndėrmend ta ushqejė kėshtu derisa tė mos bėhet lopė e madhe dhe e bukur. Chouthi Bai i jep gji viēit tė vjetėr 47 ditė katėr herė nė ditė.

"Pasi i ngordhi nėna, e mbaja nė dorė dhe i jepja gji. E kam ushqyer me qumėshtin tim. Unė nuk shoh ndonjė dallim ndėrmjet viēit dhe fėmijės", thotė Bai, e cila jeton nė njė fshat tė varfėr tė shtetit tė Rajasthanit nė Indi.

Siē transmeton NOA, Bai nuk sheh asgjė tė pazakontė qė ushqen viēin me gjirin e saj. Lopa pėr hidnusėt megjithatė ėshtė kafshė e shenjtė. Ushqimin e viēit e kompenson me ujė dhe ‘chapatta’ dhe pogaēe me miell gruri. Viēi e ndjek kudo qė shkon dhe ėshtė me tė gjatė tėrė ditės.

"Zotat do tė mbeten tė kėnaqur nėse unė i jap gji si duhet", thotė Bai.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14521
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Naki prej Tue 28 Sep 2010, 00:26

Lum ky viqi sa fatlum cenka

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga lolita prej Tue 28 Sep 2010, 00:37

Naki shkruajti:Lum ky viqi sa fatlum cenka

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15091
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Naki prej Tue 28 Sep 2010, 00:41

Pse po qesh moj a nuk eshte ashtu a

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 28 Sep 2010, 01:23

Vallai kom qesh me zor sonte sepse edhe kjo femer e forte

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Arjana prej Tue 28 Sep 2010, 14:48

E pa besueshme por e vertet ! Qysh spo tutet qe e kafshon kur nervozohet ahahaahahahah Razz Razz cka ska oh zot o zott..hmmm mos qeshni ju se tema esht mjaft serioze king
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14521
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja i jep gji viēit katėr herė nė ditė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi