» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si tė ndahet nga gjiri fėmija mė i vogėl se gjashtėmuajsh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si tė ndahet nga gjiri fėmija mė i vogėl se gjashtėmuajsh

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 24 Sep 2010, 16:16

Nėse detyroheni ta lini fėmijėn para gjashtė muajve ai do ushqehet me biberon. Kėshtu qė ėshtė mire qė ai tė mėsohet me biberonin dhe nga laktacioni para se tė lihet.
Pak nga pak, ēdo ditė njė vakt gji dhe ndonjė vakt me biberon duke ja rritur numrin e vakteve me biberon. Meqė ai mund tė mos dojė tė pijė me biberon, mirė ėshtė qė atė ta ushqej njė njeri tjetėr dhe jo pranė nėnės.
Nėse pėrsėri refuzon provoni biberonė me kokė tė ndryshme. Pėrdorni ushqime tė ndryshme tė kėshilluara nga doktori. Gjithashtu do tė jetė mė e lehtė ta pranojė biberonin gjatė gjumit.
Nėse fėmija ka mbushur 6-tė muaj mund tė mos ketė nevojė pėr biberon. Tashmė ai ka filluar tė marrė ushqim me lugė, me gotė apo filxhan. Pak nga pak njė vakt mund t”i jepet me ushqime shtesė duke mundėsuar pakėsimin e qumėshtit tė gjirit.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11065
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi