» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

36 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 36 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Skuadra e Kombtares Shqiptare

Shko poshtė

Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Vizitor prej Thu 19 Jul 2007, 09:29

Emri:Ansi Agolli
Numri i ndeshjeve:1
Mosha: 23 vj.
Pozita: mesfushor

Ekipa dhe Vendi ku luan:Luzern (Zvicra)


Emri: Ardian Aliaj
Numri i ndeshjeve:18
Mosha: 29 vj.
Pozita: mesfushor

Ekipa dhe vendi: Stade Brest(Francė)


Emri:Arian Beqaj
Numri i Ndeshjeve:17
Mosha: 30 vj.
Pozita: portier

Ekipi dhe Vendi:Anorthosis Famagusta(Qipro)


Emri:Ardit Beqiri
Numri i ndeshjeve:2
Mosha:26 vj.
Pozita: mbrojtės

Ekipi dhe vendi:KF Partizani (Tiranė)Emri:Elvin Beqiri
Numri i ndeshjeve:11
Mosha:25 vj.
Pozita:mbrojtės

Ekipi dhe vendi:Metalurg Donetsk(Ukraine)


Emri:Besart Berisha
Numri i ndeshjeve:1
Mosha:22 vj.
Pozita:Sulmues

Ekipi dhe vendi:Hamburger SV(Gjermani)


Emri:Erion Bogdani
Numri i ndeshjeve:23
Mosha:28 vj.
Pozita:sulmues

Ekipi dhe vendi:Chievo Verona(Itali)
Erjon Bogdani ka lindur mė 14 Prill 1977 nė Tiranė, ėshtė njė nga lojtaret me te spikatur shqipetar qe luan jashte vendit. Ai luan ne Serie A ne Itali me skuadren AC Chievo Verona.
Karrieren e filloi ne Shqiperi me Partizanin qe zgjati nga vitet 1994 deri me 1998. Me pas ai u ble nga skuadra e Dinamo Zagreb nė Kroaci dhe luajti atje pėr 2 vjet, deri me 2000 kur ju realizua nje ėndėrr dhe ai u ble nga skuadra e Serise A Reggina. Nuk ishte shume i suksesshem ne Itali me Reggina'n dhe pas 3 vjetesh ai u huazua tek Salernitana ne Serine B ku ndenji pėr nje vit. Sezonin tjeter ai u huazua perseri tek nje sjuader e Serise B, kete here tek skuadra e Verones. Ai aty kaloi nje vit shume te sukseshem ku shenoi 17 gola, nje rekord pėr nje shqiptar qe luan jashte vendit. Shume skuadra te Serie A u interesuan pėr Bogdanin sezonin e ardhshem dhe ai u ble nga skuadra e Sienes pėr 1.8 milion Euro. Sezonin 2005/2006 e filloi mjaft mire duke luajtur pothuajse ne ēdo ndeshje te Siena's dhe duke dhene me shume asiste se gola pėr shoket e skuadres. Por edhe golat nuk munguan dhe bie ne sy nje tre-golesh i shkelqyer i shenuar nga Bogdani kunder Palermos (1-3) nė Janar. Pėr momentin ai ka shenuar 6 here ne Serine A dhe ka dhene edhe me shume asiste. Bogdani ėshtė nje nga lojtaret shqiptar me ne forme qe luan jashte shqiperise dhe konsiderohet si i domosdoshem nga trajneri i tij. Me skuadren Kombetare te Shqiperise ai kaloi nje vit te mire duke shenuar 4 gola ne eliminatoret pėr kupen e botes.Emri:Alban Bushi
Numri i ndeshjeve:56
Mosha:32 vj.
Pozita:sulmues

Ekipi dhe vendi:Apollon Kallamarias(Greqi)Dorian Bylykbashi
Mosha:25 vj.
Pozita:Mesfushor i avancuar

Ekipi dhe vendi:PartizaniEmri:Lorik Cana
Numri i ndeshjeve:16
22 vj.
Pozita:mbrojtės

Ekipi dhe vendi:Olimpique Marseille(Francė)
Lorik Cana
(lindur mė 27 korrik 1983 nė Prishtinė) ėshtė futbollist profesionist. Ėshtė mesfushor qė luan pėr kombėtaren shqiptare dhe pėr Olympique de Marseille nė nivel ekipor.
Lorik Cana ka lindur nė kryeqytetin e Kosovės por si fėmijė u largua drejt Zvicrės. Ėshtė djali i Agim Canės, poashtu njė futbollist i njohur dhe pjesė e tė ashtuquajturės "gjeneratė e artė" e KF Prishtina. Cana si fėmijė i bashkohet ekipit Lausanne Sports nė Zvicėrr e mė pas nė vitin 2000 kalon te ekipi i njohur parisien Paris Saint-Germain Nė Paris Saint-Germain kalon njė kohė nė ekipet zhinxhirore, ndėrsa nė vitin 2003 depėrton nė ekipin senior si mesfushor dhe luan nė fanelėn me numėr 19. Gjatė sezonės 2003-2004 shpallet nėnkampion i Ligės sė parė franēeze (Ligue 1) dhe fitues i Kupės sė Francės me Paris Saint-Germain.
Nė fillim tė sezonės 2005-2006 pas xhiros sė tretė pėr shkak tė mosmarrėveshjeve me trajnerin e ri tė Paris Saint-Germain ai kalon te gjiganti tjetėr francez Olympique de Marseille ku menjėherė siguron njė vend nė ekipin e parė. Vetėm disa javė pas kalimit tė tij nė Olympique de Marseille Lorik Cana ndeshet nė Marseille me ekipin e tij tė vjetėr Paris Saint-Germain dhe shėnon golin e vetėm nė ndeshje duke u shndėrruar nė njė yll tė adhuruesve tė flaktė tė ekipit jugor. Gjatė sezonės sė parė nė Marseille ai arrin deri te finalja e kupės sė Francės ku kėsaj radhe Olympique mundet nė Paris nga Paris Saint-Germain.
Qė nga debutimit i Lorik Canės nė kombėtaren shqiptare nė vitin 2003, ai ka siguruar njė vend nė ekipin e parė dhe konsiderohet nga disa si lojėtari mė i vlefshėm.

Emri:Debatik Curri
Numri i ndeshjeve:4
Mosha:22 vj.
Pozita:Mesfushor

Ekipi dhe vendi:Vorskla Poltava(Ukrainė)
Debatik Curri lindi mė 28 dhjetor, 1983 nė Prishtinė, ėshtė futbollist kosovar. Ai luan nė mbrojtje pėr FC Vorskla Poltava nė premier ligėn e Ukrainės dhe kombėtaren shqiptare tė futbollit. Para se tė transferohej nė Poltava, Debatik Curri ishte pjesėtar i KF Prishtina.
Curri shėnoi golin e tij tė parė pėr kombėtaren shqiptare mė 11 tetor, 2006, kundėr Holandės nė kualifikimet pėr kampionatin evropian nė futboll Euro 2008.Emri:Armend Dallku
Numri i ndeshjeve:7
Mosha:22 vj.
Pozita:mbrojtės

Ekipi dhe vendi:Vorskla (Ukrainė)
Armend Dallku (i lindur mė 16 Qershor, 1983, nė Vushtrri Kosovė) ėshtė futbollist kosovar. Ai luan nė mbrojtje pėr FC Vorskla Poltava nė premier ligėn e Ukrainės dhe kombėtaren shqiptare tė futbollit. Para se tė transferohej nė Poltava, Armend Dallku ishte pjestar i KF Kosova Vushtrri dhe KF Prishtina nė Kosovė e mė pas i KS Elbasani nė Shqipėri.


Emri;Mehmet Dragusha
Numri i ndeshjeve:9
Mosha:28 vj.
Pozita:mesfushor

Ekipi dhe vendi:SC Paderborn(Gjermani)
Mehmet Dragusha lindi mė 9 tetor 1977nė Prishtinė ėshtė njė futbollist shqiptar. Dragusha si i ri u angazhua nė skuadrat Prishtinase KF Besėlidhja dhe mė vonė nė KF Prishtina.
Karrierėn e tij si futbollist profesionist nė arenėn ndėrkombėtare e filloi nė skuadrėn e Sllovenisė NK Maribor nė vitin 1998 ku qėndroj deri mė 2000. Sezonin e kampionatit 2000 - 2001 e kaloi nė skuadrėn FC Sachse(Leipzig, Gjermani). Mė 2002 bėri kontratėn me Eintracht Trier (Gjermani) dhe nga kjo skuadėr mė 2003 kaloj nė Eintracht Frankfurt. Nė ndeshje Mehmeti luan si mesfushor dhe mbanė numrin 19 nė fanellėn e tij. Nga fillimi i sezonės 2005/2006 Dragusha luan pėr ekipin gjerman sė ligės sė dytė SC Paderbor 07 edhe kėtu me numrin 19. Ky klub shpreson ne shqipetarin dragusha dhe ka gjasa pėr hyrje nė ligėn e parė.
Mehmet Dragusha pėr kombėtaren ka luajtur derė mė tani nėntė herė.


Klodian Duro
26
27 vj.
mesfushor

sk Tirana
(Shqipėri)


Besnik Hasi
33
34 vj.
mbrojtės

SK Lokeren(Belgjikė)
(Belgjikė)
Besnik Hasi lindi mė 25 dhjetor 1971 nė Gjakovė dhe ėshtė futbollist profesonalist. Besnik Hasi si i fėmijė merrė hapat e parė drejt njė kariere tė sukseshme ndėrkombėtare e cila fillon me angazhimin e tij nė skuadren e Kroate NK Dinamo Pancevo nė vitin 1990. Nga kėtu kalon mė 1992 nė NK Zagreb dhe pas njė viti kthehet nė Kosovė nė KF Prishtina ku luan ndeshjet e sezonės 1992 - 1993. Nė skuadren Kroate NK Samobor kalon sezonen 1993 - 1994 dhe nga aty mė 1995 bėnė kontraten me skuadren Belge KRC Genk ku qėndron deri nė vitin 2000. Nga viti 2000 deri mė sot luan pėr skuadren Belge RSC Anderlecht. Besniku luan nė mesfushė dhe nė mbrojtje dhe nė lojen e tij dominon pėrdorimi i kėmbės sė majtėAltin Haxhi
47
30 vj.
mesfushor

Ergotelis
(Greqi)


Isli Hidi
1
25 vj.
portier

SK TiranaRedi Jupi
15
31 vj.
mesfushor

Dinamo Tirane
(Shqiperi)


Edmond Kapllani
8
23 vj.
sulmues

Karlsruhe
(Gjermani)

Bekim Kastrati
1
27 vj.
Sulmues

Eintracht Braunschweig
(Gjermania)


Altin Lala
38
29 vj.
mesfushor

Hannover 96
(Gjermani)


Suad Lici
5
31 vj.
mesfushor

SK Vllaznia ShkodėrIlion Lika
7
25 vj.
portier

Dinamo TiranaDevi Muka
2
28 vj.
mesfushor

SK TiranaEdvin Murati
55
29 vj.
Shtetesia : Franceze
Kombesia : Shqiptare
mesfushor

Panserraikos
(Greqi)
Edvin Murati ėshtė nje futbollist shume i njohur i Kombetares Shqiptare Eshte ne kontrate me Iraklis deri me 30-06-2007. Ai gjate karrieres se tij sportive ka fituar shume eksperience,sidomos ne periudhen qe ka luajtur me ekipin me popullor te frances PSG-ne. Gjate kesaj periudhe ai ka pasur fatin qe te stervitet dhe te luaje me emra te medhenj te futbollit europian, disa nga keto jane,Rai,Leonardo,Xhorxh Weah,Okoca,Delivardes,Marco Simone,Bernard Lama,Loren Rober(i cili ishte dhe rivali i tij pėr rolin qe kishin ne ekip) Loguen,Zhinola e shume te tjere. Gjithashtu ėshtė trajnuar nga trajnere me emer,sic jane,Artur Xhorxh,Ricardo,Fernandes,Haliloxhixh etj. Edvini ėshtė nje lojtar kyc i kombetares shqiptare dhe shume i domosdoshem e me eksperience. Ai ėshtė nder te paret nga lojtaret shqiptare qe u rrit qe ne moshe te vogel me nje ekip europian te grupmoshave dhe nder te paret qe ėshtė aktivizuar ne futbollin profesionist pas viteve '90.
Keto janė klubet ku ka luajtur dhe vazhdon te luaje Edvini:92-93 PSG-France 93-94 PSG-France 94-95 PSG-France 95-96 Chateauroux-France 96-97 Saint Brieux-France 97-98 PSG-France 98-99 Dusseldorf-Germany 99-00 PSG-France 00-01 Lille-France 01-02 Lille-France 02-03 Iraklis-Greece 03-04 Iraklis-Greece 04-05 Iraklis-GreeFlorian Myrtaj
19
28 vj.
sulmues

Teramo Calcio
(Itali)

Henri Ndreka

22 vj.
Mbrojtės

KF PartizaniTefik Osmani
3
20 vj.
mbrojtės

KS ElbasaniArjan Pisha

28 vj.
mbrojtės

SK Tirana


Hamdi Salihi
1
22 vj.
Sulmues

SV Ried
(Austria)

Arjan Sheta
1
24 vj.
mbrojtės

Agia Napia
(Qipro)


Blendi Shkėmbi
10
26 vj.
mesfushor

Teuta Durres
(Shqiperia)


Ervin Skela
28
28 vj.
mesfushor

Energie Cottbus
(Gjermani)


Igli Tare
58
32 vj.
sulmues

Lazio Roma
(Itali)


Admir Teli
1
24 vj.
Mbrojtės

Vllaznia Shkoder
(Shqiperia)

Endri Vrapi
2
23 vj.
mbrojtės i majtė

Elbasani
(Shqiperia)


Daniel Xhafa
1
29 vj.
Sulmues

Teuta Durres
(ShqiperiaGjithsej: 37 lojtarė

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Jul 2007, 21:01

Arla, shume e qelluar kjo tem te pergezoj. Me lejo mua te fus ca shenime lidhur me ate qe posedoj dhe kam njohuri rreth Kombetares Shqiptare ne veqanti ndaj disa individve.
Kete po e bej ne postimin tuaj si editim shpresoj se nuk ma merr per ters

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Sajmir_pasha prej Fri 14 Sep 2007, 20:42

Trajneri i skuadres perfaqesuese
shqiptare, kroati Otto Bariē, profetsia e te cilit predominoi gjate
ndeshjes kualifikuese ndaj Hollandes ku nje anshmeria e gjyqtarit
anglez ne disa raste te kontensuara, tregoi se trajneri i skuadres
perfaqesuese e ndjente friken e gjykimit perkrahes te skuadrave me
emer. Frike e cila padyshim qe i bashkangjitej edhe dilemes dhe
tensionit qe ka perfshire lenia pezull e bisedimeve rreth kontrates dhe
rinovimit te saj midis drejtuesave te Federates shqiptare te futbollit
dhe trajnerit Baric. Pak ēaste perpara ndeshjes midis Hollandes dhe
Shqiperise te dyja palet, perfshi dhe avokatin ndermjetes Skender Fani
paten nje bisede miqesore. Midis tyre eshte shprehur interesimi per nje
bashkepunim te ardhshem qe normalisht ka qene hap pozitiv. Megjithate,
nuk eshte folur aspak per nje percaktim te sakte ose “dateline” per
rinovimin. Presidenti i FSHF-se Armando Duka ka shprehur pozitivisht
interesimin e tij per nje rinovim te ardhshem, por si gjithnje ai cdo
gje e le deri per minuten e fundit dhe te papercaktuar, duke patur
parasysh moshen relativisht te madhe te trajnerit kroat dhe gjendjen e
mundshme shendetsore ne te cilen ndodhet Baric per te perballuar punen
voluminoze qe kerkon angazhimi me kombetaren. “Une ndjehem shume mire
dhe besoj se jam ne gjendje ta drejtoj skuadren edhe per dy vjet te
tjera “ u shpreh Otto Baric per Albaniasoccer.com, nderkohe qe
presidenti Armando Duka nga ana e tij mendon se Baric eshte emri primar
per te qendruar ne krye te pankines “kuqezi”. “Padiskutim qe Otto eshte
mundesia kryesore, por ne kemi filluar bisedimet e para dhe do te
vazhdojme edhe me tej “, u shpreh Presidenti Duka per Albaniasoccer.com
pas bisedes qe paten ne Hollet e Hotel Adriatik, disa ore perpara
fillimit te takimit Shqiperi - Hollande
Fatjon Pandovski
avatar
Sajmir_pasha

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 11/06/2007

http://www.riniashow.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Sajmir_pasha prej Fri 14 Sep 2007, 20:43

Informate zyrtare e FSHF
Federata Shqiptare e Futbollit pasi ka
vezhguar me qetesi episodet e ndeshjes Shqiperi-Hollande ku perfshihet
anullimi i autogolit ne minuten e 44-te te pjeses se pare dhe disa
rasteve te dyshimta ne te gjithe ndeshjen, ka vendosur te dergoje ne
zyrat e UEFA-s ne Zvicer nje leter ankese duke shpjeguar rastet dhe
episodet e dyshimta me ane te pamjeve filmike.

Ky ankim i
FSHF-se vjen se rrjedhoje vendimeve te dyshimta te arbitrit te ndeshjes
Michael Riley i cili ka anulluar nje autogol duke favorizuar ne disa
momente ekipin Hollandez.

FSHF eshte e sigurt qe UEFA pas te
informohet me relacionin e Delegatit te ndeshjes dhe te Vezhguesit do
te marre ne konsiderate edhe ankimimin e institucionit tone te
futbollit.

Per kete leter te derguar ne UEFA eshte vene ne
dijeni edhe vete Presidenti Michel Platini, me te cilin ka kontaktuar
personalisht Presidenti i FSHF-se Armand Duka.

Pertej ketyre
incidenteve Z.Duka ne emrin personal dhe te gjithe skuadres pershendet
te gjithe tifozerine e pranishme ne stadium gjate ndeshjes .Tifozeria
ne kete takim ka mbajtur nje qendrim korrekt duke mbeshtetur fuqishem
per 90 minuta ekipin kombetar.
avatar
Sajmir_pasha

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 11/06/2007

http://www.riniashow.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 02 Jul 2008, 11:04

Yjet luajne ne vendin e tyre...

Ndonese tifozet e pranishem nuk ishin ne masen qe pritej,te pranishem ne stadiumin e Prishtines paten rastin te shohin nga afer yjet Kosovar qe aktivizohen ne kampionatet evropjane .Ata u perballen me perfaqesuesen e Kosoves per nje ndeshje miqesore-humanitare.Cdo bilete e shitur kushtonte 1 euro dhe shuma e grumbulluar ne fund iu dha te prekurve nga sindromi i Daunit.Takimin e fitoi Ekipi i Yjeve me rezultat te thelle 3-0 ,pore rezultati mbetet ne plan te dyt ,pasi per shume nga futbollistet kjo ishte hera e pare qe luanin ne atdheun e tyre.Goli i pare eshte shenuar nga Njazi Kuqi,pas asistit te vllait te tij ,Shefkiut.Pas tij rrjeten e gjeti Bekim Kastrati,ndersa rezultati 3-0 u vulos nga goli i dyte i Njazi Kuqi.per skuadren e yjeve ,luajten sdhe emra te njohur,si Lorik Cana,Debatik Curri,Ujkani,Hetemaj,Genc Hyseni,Milaim Rama e Indrizaj .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Naki prej Wed 02 Jul 2008, 11:27

Isha prezent ne kete ndeshje dhe ashtu eshte siq ka shkruajtur morena me larte rezultati ketu aspak nuk kishte rendesi.
Morena sa bukur i ke te dhenat mos ishe ti aty mi Very Happy 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Vizitor prej Wed 02 Jul 2008, 12:39

Naki shkruajti:Isha prezent ne kete ndeshje dhe ashtu eshte siq ka shkruajtur morena me larte rezultati ketu aspak nuk kishte rendesi.
Morena sa bukur i ke te dhenat mos ishe ti aty mi Very Happy 8)
Po aty isha ,erdha me trenin e tallashit 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Geri prej Fri 05 Sep 2008, 20:44

Neser lu kombetarja jone a dashur mbeshteteni sa me shum si une me shoket e mi kur sonte i kemi pre biletet per ne stadium pak e kripur po hajt ja vle ishalla na nxierin me kok larte forca kombetare alb alb alb alb
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Geri prej Sat 06 Sep 2008, 21:29

Ta honksha zemren oj kombetare geek smoking
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Naki prej Sat 06 Sep 2008, 22:22

Rockstar shkruajti:Ta honksha zemren oj kombetare geek smoking
Hahahahahaha sa kam qeshur pse lal po mire 0:0 nuk eshte dobet kur dihet cfar kombetare eshte suedia eshte sukses ky Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Geri prej Tue 09 Sep 2008, 21:53

kombetarje jone po kalo nji kohe te mire neser kemi nji neshje jo aq te leht se ne leter mire e kan shkru shum favorime shqiperine kundrejt maltes po jemi shqipetar mos harroni jemi bixhozmena te medhenje hehehhe une per vete po boj gati 1 jave ca e kam lon por ishalla na nero shqiperija se nuk e ndjek dot as ne stadiume se me ka kap gripi pffff keshtu me nanji lokal me bo tifo hajt ishalla fitojne alb alb alb
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Geri prej Wed 25 Mar 2009, 19:43

Ari Han llogarit 3 pikėt me Hungarinė, por edhe kualifikimin
Kombėtarja
shqiptare po vazhdon pėrgatitjet pėr dy ndeshjet e radhės kundėr
Hungarisė dhe Danimarkės qė do tė zhvillohen nė kuadėr tė kualifikimeve
pėr Botėrorin 2010. Mirėpo, selektori i ekipit kuqezi, Arie Haan pėr
momentin po mendon vetėm pėr pėrballjen e sė shtunės, ku nė stadiumin
‘Qemal Stafa’ do tė pėrballet me pėrfaqėsuesen hungareze.
Sipas trajnerit holandez, Shqipėria nė kėtė takim ėshtė favorite dhe
kėtė do tė mundohet ta shfrytėzojė duke marrė tri pikė, tė cilat do tė
jenė shumė tė vlefshme pėr njė kualifikim tė mundshėm nė Botėrorin
2010. Arie Haan, pėr dy ndeshjet e radhės, jashtė ekipit kombėtar ka
lėnė sulmuesin e Chievos, Erjon Bogdanin dhe atė tė Karlsruhes, Edmond
Kpllanin, derisa thotė se ka bėrė pėrzgjedhjen mė tė mirė tė lojtarėve
qė ka pasur nė dispozicion.
Trajneri holandez mendon se kuqezinjtė ende kanė shpresa pėr njė
kualifikim tė mundshėm nė Botėrorin 2010, edhe pse nė grup ka
kundėrshtarė tė fortė si Portugalia, Suedia e Danimarka. Pas pesė
xhirove tė zhvilluara, Shqipėria zė vendin e tretė nė Grupin 1, me
gjashtė pikė tė tubuara, njė mė pak se lideri Danimarka qė ka dy
ndeshje mė pak tė zhvilluara.
Ndeshja Shqipėri–Hungari do tė zhvillohet mė 28 mars nė stadiumin
‘Qemal Stafa’ nė Tiranė, derisa pėrballja me Danimarkėn do tė
zhvillohet mė 1 prill nė Kopenhagė.
Express: Tė shtunėn do tė zhvilloni ndeshjen kundėr Hungarisė, cilat janė synimet tuaja?
Haan:
Shqipėria,
sa i pėrket lojės sė futbollit, ėshtė shumė e mirė, por edhe Hungaria
do tė luajė pėr tė fituar. Ne i kemi shanset e mira pėr tė marrė tri
pikė, dhe kėtė shans do ta shfrytėzojmė.
Express: A mendoni se keni bėrė pėrzgjedhjen mė tė mirė tė lojtarėve pėr kėto dy ndeshje?
Haan:
Natyrisht, pėrndryshe ata nuk do tė ishin nė mesin e tė ftuarve.
Express: Pėr dy ndeshjet e radhės, jashtė Kombėtares, keni lėnė disa futbollistė qė deri dje e kishin besimin e juaj?
Haan:

Ne nė pankinė kemi mundėsi tė marrim vetėm 18 lojtarė dhe fatkeqėsisht
nuk mund tė marrim mė shumė. Disa lojtarė kanė mbetur jashtė, si
Kapllani e Bogdani, por kjo nuk do tė thotė qė do tė jetė gjithmonė
kėshtu.
Express: Pas Hungarisė do tė luani me Danimarkėn nė Kopenhagė. Ēfarė synoni nga kjo pėrballje?
Haan
: Ndeshja kundėr Danimarkės ėshtė shumė larg. Dhe tash pėr tash jemi duke u koncentruar vetėm nė ndeshjen kundėr Hungarisė.
Express: Shqipėria nė kėto eliminatore ka tubuar gjatė pikė dhe
zė vendin e tretė nė grup, a mendoni se keni ende shanse tė
kualifikoheni nė Botėrorin 2010?
Haan:
Ne kemi njė grup
shumė tė fortė dhe ēdo pikė ėshtė me rėndėsi. Fatkeqėsisht dy pikė kanė
shkuar huq kundėr Maltės, kėto pikė pėr njė kualifikim kishin qenė
shumė tė rėndėsishme, natyrisht se ne vazhdimisht shpresojmė se do tė
kualifikohemi. Para nesh kemi Danimarkėn, Suedinė e Portugalinė, ne
duhet tė gjitha t’i mundim, se pėrndryshe puna nuk do tė jetė aq e
lehtė.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Acuja prej Fri 13 Aug 2010, 01:09

Ndeshja e fundit,

Shqipri - Uzbekistan 1-0 me golin e bomberit Hamdi Salihi

Acuja

Postime : 11
Kyējet nė forum : 8492
Regjistruar mė : 30/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Skuadra e Kombtares Shqiptare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi