» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezia ime

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Poezia ime

Mesazh nga Drini prej Sun 29 Aug 2010, 11:19

KOHĖ E SHKUAR


Dikur hapja sytė me ty
Me ty ikja nė gjumė,
Dikur ishe gjithėnjė
Aty ku isha unė!?

Sot e kujtoj kohėn e shkuar
Kur dhe shiu kishte hijeshi
Sot e kujtoj me shumė mallė
Kohėn kur bashk ishim tė dy!

Tash mė nuk tė pres
Aty ku kishim gdhendur zemrat
Tash mė pėr fat tė keq
Ia harruam njėri tjetrit emrat!

Por vuatja nuk ikėn dot
Dhe zemra mė qanė ēdo moment
Sa tė ėmbla janė ditėt
Kur zemra, zemrėn e pret!

29.10.2010
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11309
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi