» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Celesat e miqesise

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Celesat e miqesise

Mesazh nga Arjana prej Sat 28 Aug 2010, 15:58

SI MENDONI CILAT JANE CELSAT QE PERCAKTOJNE FILLIMIN DHE VAZHDUESHMERINE E NJE MIQESIE???
A JANE KETO ME POSHTE DHE KU E SHKALLEZONI VETEN JU???

Fillueshmeria.Ēdo person duhet te ndaje me t'jeret emcionet,mendimet,pikepamjet.A jeni ju dikush qe filloni nje lidhje te re miqesore apo jeni i mbyllur ne berjen e miqve te rinj?

2.Pergjigjeshmeria.C'do person duhet te jete i pergjigjshem(jo ne kuptimin i pergjegjshem por pergjigj +shem,pran ne kuptimin e aftesise qe te degjoni te tjeret dhe te pranoni keshilla).A jeni ju i tille?

3.Sekretet personale.Ēdo njeri duhet te jape e te marre perceptime personale intime.Sa e lehte eshte per ju te shkembeni me te tjeret perceptimet personal te tipit sekret i brendshem?

4.Ndihma dhe mbeshtetja emocionale.A jeni ju dikushi qe afron ndihme te tille kur te tjeret kane nevoje?

5.Drejtimi i perplasjes mendimore.Ēdo njeri duhet te beje te mundur pranimin e kundershtimit.A e urreni ju kundershtimin?A perpiqeni ju ta shmangni ate duke shtypur ndjenjat e tua te brenshme kundershtuese?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14416
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 28 Aug 2010, 17:11

Personi qe eshte plot...ne gjithkuptimin e fjales ka celesat e nje miqesie te sinqerte.
Ai qe eshte me hijen e zilise edhe shpirtligesise ka celsesin kopil* qe eshte me pak xhiro rrotullimi.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11065
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 29 Aug 2010, 13:33

i vetmi qels eshte, durimi, edhe mos interesi

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12284
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:01

me mir vetem qetsi

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6631
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Eidisi prej Mon 17 Feb 2014, 22:32

Sinqeriteti edhe Respekti

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 5729
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Naki prej Sat 22 Feb 2014, 23:30

Me sa shof une ne kohen e sotme celsat jan zhdukur me nje zhvillim te vrullshum te nje teknologjie te re qe quhet INTERESI.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 13:42

Fatkeqesisht ,,bravat''jane dryshkur,dhe nuk ka cels qe i hap... fest

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5165
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Vizitor prej Sun 23 Feb 2014, 16:16

Qels i gjithqkaje eshte vet Njeriu ashtu , dhe pse kupton qe tjetri e do per interes te mos dali nga vetja .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga albi prej Tue 25 Feb 2014, 20:36

sinqeriteti    dhe   rrespekti i sinqert
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi