» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 26 Aug 2010, 12:35

Angelina Jolie e ka shkruar skenarin dhe do tė jetė regjisorja e historisė sė dashurisė gjatė luftės sė Bosnjės, projekt tė cilin e paralajmėroi mė herėt gjatė kėsaj jave.
Ky projekt do tė jetė debutues pėr Jolie nė rolin e regjisores, e cila do ta ketė ndihmėn e Graham King dhe Tim Headington, nė bashkėpunim me GK Films.
“Filmi ėshtė tregim dashurie, jo qėndrim politik. Unė do tė doja tė pėrfshija sa mė shumė njerėz qė ėshtė e mundur, nė mėnyrė qė tė mėsojnė sa mė shumė qė kanė mundėsi”, tha Jolie mė herėt gjatė javės. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11062
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 24 Sep 2010, 16:20

Angelina cakton aktoren kryesore pėr filmin e Bosnjės

Angelina Jolie ka angazhuar Zana Marjanovic nė rolin kryesor femėror nė filmin e saj tė ardhshėm romantik rreth luftės nė Bosnjė.
Zana Marjanovic do tė luajė rolin kryesor nė projektin, qė ėshtė njė tregim dashurie nė mes tė njė femre boshnjake dhe njė mashkulli serb.
27-vjeēarja ka thėnė se ajo e ka lexuar skenarin dhe beson se ėshtė ‘i mahnitshėm’, derisa po ashtu thotė se ėshtė e ngazėllyer qė do tė punojė nė krah tė Jolie, pėr tė cilėn ajo thotė se ėshtė njė ‘aktore dhe humaniste e madhe’. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11062
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi