» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Arjana prej Sat 21 Aug 2010, 15:32

Duke qene se bukuria eshte perceptim subjektiv, une besoj qe e bukur eshte gjithcka te pelqen dhe e ben te ndihet mire  shpirti tend.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14521
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 21 Aug 2010, 16:15

bukurija eshte e bukur por me e bukur eshte te jesh ne shpurt e bukur

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12389
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:07

C’ESHTE BUKURIA ??

NJE DIALOG:

Sokrati: Gjerat e bukura, a nuk jane te bukura per shkak te Bukurise?
Ippia: Po, per shkak te Bukurise.
Sokrati: Te Bukurise, e cila eshte dicka e vertete..
Ippia: Shume e vertete. Nuk shikoj ku egzston veshtirsia.
Sokrati: Atehere me thuaj c’fare eshte Bukuria ?
Ippia: Me pak fjale me pyet c’fare eshte e Bukur..!!!
Sokrati: Jo pra, Ippia, po te pyes c’fare eshte Bukuria ?
Ippia: Po ketu nuk ka asnje ndryshim.. !!??

Fjala e bukur eshte nje etikete e ngjitur ne shume gjera, nje etikete, e cila nuk eshte despotike, sepse ne gjithcka egziston nje njohje e perbashket, si psh.. menyra se si na zgjon nje ndjenje, nje mallengjim etj..

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6736
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga albi prej Tue 04 Feb 2014, 22:05

Bukuria esht e perkoshme
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11745
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga AldoVL prej Thu 06 Feb 2014, 11:46

Bukuria e jashtme eshte e rendesishme por ajo qe ke me shume rendesi eshte bukuria e brendshme Smile

AldoVL

Shteti : Albania
Postime : 4
Kyējet nė forum : 4360
Regjistruar mė : 29/01/2014
Profesioni : Web Developer

http://atis-shpk.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Dardania prej Thu 06 Feb 2014, 19:52

Tek ne Thon.... Bukuria sa per Sy.... Esht nje Dit.... Bukuria Shpirterore Pergjithmon....  Smile 

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Vizitor prej Sat 08 Feb 2014, 22:41

Jeta eshte e Bukur dhe gjithqka qe ka krijuar Zoti ,por Njerzit e shemtojne ..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Naki prej Sun 09 Feb 2014, 00:08

Nuk eshte e bukur ajo qe duket e bukur por e bukur eshte ajo qe me pelqen. Kjo eshte bukuria.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Dardania prej Wed 19 Mar 2014, 12:08

Bukuria e Shpirtit te Paster....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga albi prej Sat 22 Mar 2014, 20:01

Bukuria esht dhurata nga Zoti ftyra  syte  trupi  dhe koplet fizikusi
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11745
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Albanian_Girl prej Fri 06 Mar 2015, 21:08

Cdo gje e bukur eshte bukuria
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11462
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga marino prej Fri 06 Mar 2015, 21:37

cdo gje ne perfeksionin e plote eshte dhe e bukur
avatar
marino

Shteti : greece
Postime : 119
Kyējet nė forum : 3296
Regjistruar mė : 06/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė e Bukura ,dhe Cila ėshtė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi