» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Arjana prej Sat 21 Aug 2010, 03:09

Disa prindėr thonė se “Ne me fėmijėt tanė jemi si shokė. Nuk ka asgjė qė tė na ndajė dhe flasim gjithcka ėshtė e nevojshme”.Disa tė tjerė pranojnė se me fėmijėt e tyre nuk mund tė sillen si shok. “Kjo ėshtė e papranueshme. Nė njė rast sjelljeje tė tillė, llastohen dhe nuk tė pyesin mė”, thonė.

Sipas edukimit modern, sa do qė tė dja metodat e mėsipėrme duken si tė drejta, tė dyja janė tė gabuara. Ajo qė duhet, ėshtė zhvillimi i njė sjelljeje tė pėrshtatshme sipas situatave qė mund tė ndodhin. Kur fėmija tė jetė i mėrzitur dhe tė ketė nevojė pėr njė shok, prindi nė kėtė rast duhet tė jetė shoku mė i mirė dhe kur fėmijės i nevojitėt edhe kritika dhe displina, atėherė po prindi duhet tė jetė ai qė duhet tė kryejė detyrėn e tij, me metodat e duhura.

Po ju si mendoni cfare rruge duhet te ndjekin prinderit per te patur femije sa me te denje?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14518
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Naki prej Sat 21 Aug 2010, 03:33

Mjaft teme e qelluar Arjana te lumte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18721
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 22 Aug 2010, 18:10

Prindi eshte prind dhe duhet te kete nje distance me femijen,distance kete qe nuk duhet ta beje nje mur te pakapercyeshem por sipas situates duhet te ndryshoje dhe qendrimin e tij nuk duhet te jete as shok me femijen por dhe as tutor,ne rastet kur femija ka nevoje per nje keshille shoqerore duhet tja ofroje dhe ne te kundert atje ku ka nevoje per kritika prinderore ose te nje njeriu me me eksperience nuk duhet tja menjanoje e pra me femijet duhet te jesh shume i sigurt ne ato vendime apo veprime qe nderrmer eshte nje thike me dy pressa

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11167
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi