» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njerezit pershtaten…?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Arjana prej Mon 16 Aug 2010, 02:28

Fjala zakon nuk na pelqen sepse ne shumicen e rasteve na ben te mendojme per nje menyre mekanike te te berurit apo te menduarit te gjerave.
Por nese reflektojme me thelle mbi kete argument, kuptojme qe edhe kur vuajme apo kemi preokupime te rendesishme… pas nje fare kohe mesohemi me to dhe i ndjejme si me pak te renda, sepse jemi mesuar tu pershtatemi dhe ti kemi , keshtu bejne paska pjese tek ne dhe menyra jone e jeteses…
Te mesohesh me nje situate (ti pershtatesh) ne kete rast na ndihmon te durojme me mire nje nyje ne fijen e jetes, dhe ta ndjejme ate me te lehte…Sa te afte jeni ju tu pershtateni situatave dhe personave qe ju rrethojne?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14416
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Ariel prej Fri 20 Aug 2010, 21:56

Normal... o do pershtatesh o do ja fusesh vetes..
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8130
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 18:49

detyrohemi ikim nvende tjera shohim mesojm me raste bohemi kloni dynjos sna pelqen me qen vetvetja

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6631
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi