» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zemra dhe heshtja kur vret!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Arjana prej Sat 14 Aug 2010, 16:54

Aty mbushje, aty zbrazje. Nuk mbushet gjė duke u zbrazur. Kur zemra zbrazė ē’ka nė tė, sado tė mbushet, s’mbush gjė. Shembulli i thesit tė grisur. Aq mė tė gjera vrimat, aq mė me rrėmbim bėhet shkapėrderdhja. Zemėr e grisur; shkapėrderdh ēka nė tė, e shpėrqendruar. Jo e bindur, jo e qėndrueshme.Ndalon, pyet, ē’ndodhi, me syrin kur loton, kalon pak kohė, thahet! Kur falesh, ndalesh, e tė ikė mendja, atje-kėtu diēka tė shtyn e tė pengon, e tė mundon; trullosesh, nevrikosesh, por mė shpesh ulesh, sikur vajton me zemėr tė plogėshtuar; gjendje kome. Ē’ke, ēdo herė kur thirresh me fjalė tė bukura, e me kėshilla tė dobishme, e ndonjėherė me qortim, pėrgjigjesh, tė lėvizin ndjenjat, tė zgjohet zemra, ndihesh mė i gjallė, tė loton syri. E, ē’ke, kur pritet fryti, futesh nė kujtime, diēka tė heshttė!Jo, loti kur thahet! Kur zemra zbrazet. Kur bindja lėkundet. Kur shpresa dobėsohet. Po, sepse zemra prehet, kur qetėsohet, nuk lėkundet, kur me besim mbushet, e kur diēka bėn tė zbrazė diēka, po qe e mirė, e ruan, po qe e keqe, e gjuan.Hidhėrimi, shprehje e pakėnaqėsisė. Kur duart lidhen. E gjuha nuk zgjidhė. Fjala e drejtė, fryt i tė menduarit tė ndėrgjegjshėm. Por, kur fjala e drejtė nuk nxit veēse zhurmė, bėrtitmė, nuk ėshtė fjalė qė nxit vepėr, por vajtim e ngushėllim. Po, tė bėrtitet, tė bėhet zhurmė, tė lėkunden shpirtrat e drejtė, por kur pena e gjuha thjesht mbettė ngjyrė e zė, shndėrrohet nė heshtje qė vret.Humbet forca e tė menduarit tė thukėt, kur mendjen e pushton llahtaria e padrejtėsive. Syri mjegullohet nga loti kur ēnjerėzish sheh, e nga rėnkimet e zemrės sė pafajshme, veshi trumbetohet. Jo mė, edhe trupi nuk ėshtė mė shtatdrejtė, kėrruset i paaftė tė lėvizė, gishtėrinjtė bėhen grusht, por fund kanė shtrirjen.

Avni Tafili
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14401
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 14 Aug 2010, 18:43

qe te dyjat vrasin shummm, por eshte mir mos te vi deri ketu

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12269
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 15 Aug 2010, 01:52

Kur atehere ekziston nje e vertet edhe njeriu hesht

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16962
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Kotelja prej Sun 15 Aug 2010, 13:21

Shkrim te bukur paske sjelle Arjana, te lumte!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 13262
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 13:09

VRASIN PO JETA KSHU E KA DIKUSH QESH DIKUSH QA

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6616
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra dhe heshtja kur vret!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi