» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Mesazh nga Arjana prej Sat 14 Aug 2010, 03:07

Pse e kane bere fjalen e urte popullore "Delja qe ndahet nga kopeja e ha ujku"...Mua do me pelqente me shume te ishte keshtu.. "Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste"..Kush ma mbeshtet mendimin?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14413
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Mesazh nga Adonisi prej Fri 20 Aug 2010, 10:29

Une jo.Te gjithe flasim per lirin e te shprehurit dhe shume here themi se kjo eshte e arritura me e madhe e nje shteti, qyteti, fshati apo familje.Mirepo, perkunder kesaj, ne thellesi te mendjes sone ekgizton nostalgjia per te mos provuar qe te shprehemi lirshem!Sepse ne kete menyre (duke u bashkuar tufes me dele) ndihemi me te "sigurt" dhe jemi me te qet. Ne te kunderten mendojme (gabim) se do na prishet qetesia, dhe nuk jemi te sigurt nese mund t'ja dalim vete.
E verteta eshte se te sigurt nuk ka asgje, as ne mes tufes me dele e as nese ndahemi vetem. E verteta eshte se qetesia nuk egizton vetem ne mes tufes me dele. Por, siguria dhe qetesia dhe gjitheshka tjeter egizston ne vullnetin, deshiren dhe pasionion tone. Gjitheshka qe e bejme me keto trija, atehere do jemi te sigurt, te qet, te mire me veten edhe me te tjeret heret apo vone dhe te sukseshem.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10890
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Mesazh nga Ariel prej Fri 20 Aug 2010, 21:42

Individualisti eshte "i vdekur" ..cdo kush ka nevoje per mbeshtetjen apo vleresimin e dikujt apo mases.
Eshte e drejte shprehja qe - e ha ujku.. sepse kurrkund nuk te con individualizmi...vetem askush ne kete bote nuk ecen dot perpara.
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8127
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 18:50

mesa di un delja qe ndahet nga tufa e han ujku

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6628
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste...!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi