» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

20 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Arjana prej Wed 04 Aug 2010, 18:58Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne relatat dashurore? Ky ndikim ka nuanca pozitive apo negative dhe sa te drejta jane keto lidhje?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14515
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga deti prej Wed 04 Aug 2010, 21:50

Varet prej asaj se sa duhet te jete kjo diference qe te konsiderohet si diference e madhe. Pastaj varet se kjo diference a eshte ne te mire te mashkullit apo femres.
Mire, po jap mendimin tim duke u bazuar ne pervojen time pasi qe edhe une kam nje diference ne moshe ne ciftin konkret. Diferenca ne moshe prej 10 vjetesh nuk eshte ndonje diference e madhe dhe konsideroj se eshte brenda kufijve normal. Pra, nje mashkull 30 vjecar me nje femer 20 vjecare mund ta krijojne nje relacion ne cift qe do te funksiononte mjaft mire. Kjo diference mund te tolerohet ne menyre proporcionale deri tek mosha 35 me 25. Nje lidhje e ketille ka nuanca pozitive ngase mashkulli tashme eshte plotesisht i pjekur, ka nje profesion, mbase edhe nje pune apo edhe kariere. Avanturat dhe dashurickat rinore tani per te jane prapa shpine. Poashtu mund te jete i pavarur edhe nga familja (prinderit). Nga ana tjeter, femra me e re ne moshe ka nevoje qe perkrah ta kete nje mashkull me pervoje me te cilin do te ndjehej me e sigurte ne cdo aspekt. Edhe me kalimin e viteve mashkulli do ta ruaj freskine e vet sepse perkrah partnerit me te ri ne moshe edhe ai do te ndjehet me i ri.

Kombinimi i kundert, pra femra me e madhe ne moshe, nuk i ka keto ane pozitive sepse me kalimin e kohes ajo do te amortizohej me shpejt dhe mashkulli do te kishte predispozita me te medha per te mos qendruar besnik ne kete lidhje.

Mbi te gjitha, dashuria, mirekuptimi dhe toleranca jane garancite me te medha per nje jete te lumtur ne cift, pavaresisht diferences ne moshe.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13204
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Naki prej Thu 05 Aug 2010, 00:41

Mbi te gjitha, dashuria, mirekuptimi dhe toleranca jane garancite me te medha per nje jete te lumtur ne cift, pavaresisht diferences ne moshe.
Kjo eshte thenja ne te cilen do preferohesha dhe une. Nuk kam cka shtoj me shume.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18718
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 05 Aug 2010, 00:48

qy diferenca dashuri mo dashuri

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12383
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 05 Aug 2010, 16:23

Neqoftese flitet per dashurine diference ka shume ,,Nuk mundem te besoj se nje femer mundet te bie ne dashuri me nje moshe te madhe ,,Ketu ku jam une eshte martuar nje goce 20 vjece me nje me moshe 60 si thoni ka dashuri ketu nuk e besoj

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 13:21

Dashuria nuk njeh moshė...
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 8753
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 16:59

Kle@Love shkruajti:Neqoftese flitet per dashurine diference ka shume ,,Nuk mundem te besoj se nje femer mundet te bie ne dashuri me nje moshe te madhe ,,Ketu ku jam une eshte martuar nje goce 20 vjece me nje me moshe 60 si thoni ka dashuri ketu nuk e besoj

Kuku qyqa nates po ku ka dashuri me at tip 60 vjec Neutral Neutral Neutral Shiko Kle@Love mos i merr lakmi ti asaj vajze 20 vjece se ajo e ka marr vec per testament Neutral Neutral hahahahhha
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8382
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 18 Oct 2010, 17:08

Neutral Hahaha Bleta eshte mase e vertet kjo prandaj po them qe nuk ekziston mundet te ekzistoj menyra per dogumenta asuri se per dashuri vallai nje qe eshte me moshen 60 vetem neqoftese perdor viagra hahaha me falni per fjalorin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 17:19

Kle@Love shkruajti: Neutral Hahaha Bleta eshte mase e vertet kjo prandaj po them qe nuk ekziston mundet te ekzistoj menyra per dogumenta asuri se per dashuri vallai nje qe eshte me moshen 60 vetem neqoftese perdor viagra hahaha me falni per fjalorin

Op Op Po t'besoj , e kam pas nje kojshike ajo e Shypnis , e re u martu me nje Plak per dokomenta ne nje Shtet te EU's Bile Kle@Love, i thojsha t'kish qene Xhaxhi Enver gjall s'ia Kish kakit dhembi tipit me u martu me ty...
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8382
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 17:28

Bleta shkruajti:
Kle@Love shkruajti: Hahaha Bleta eshte mase e vertet kjo prandaj po them qe nuk ekziston mundet te ekzistoj menyra per dogumenta asuri se per dashuri vallai nje qe eshte me moshen 60 vetem neqoftese perdor viagra hahaha me falni per fjalorin

Op Op Po t'besoj , e kam pas nje kojshike ajo e Shypnis , e re u martu me nje Plak per dokomenta ne nje Shtet te EU's Bile Kle@Love, i thojsha t'kish qene Xhaxhi Enver gjall s'ia Kish kakit dhembi tipit me u martu me ty...
nga me zbuluat aman jeni bere hetuese te famashme

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18718
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 17:37

Vec po bejm shaka , shume shume bukur e ka shkruajt problemin e diferences ne moshe DETI Respekt...
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8382
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 22 Oct 2010, 21:49

Besoj se dashuria ka moshe, sidomos kur njeri nuk eshte ne moshe te pjekur, por si ne cdo fenomen ekzistojne edhe perjashtime!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11164
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikon nje diference e madhe moshe ne nje cift?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi