» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Me Mire Nje Fund I Deshpruar, Apo Nje Deshprim Pa Fund!?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me Mire Nje Fund I Deshpruar, Apo Nje Deshprim Pa Fund!?

Mesazh nga Arjana prej Mon 02 Aug 2010, 22:36

Thenja e vertete eshte:
ME MIRE NJE FUND I DESHPRUAR, SESA NJE DESHPRIM PA FUND!

Cfare mendoni per thenjen e filozofit, Jim Morison?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 13633
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Mire Nje Fund I Deshpruar, Apo Nje Deshprim Pa Fund!?

Mesazh nga Geri prej Mon 02 Aug 2010, 22:40

Une mendoj qe esht kshu kjo shprehje.

Me mire nje fund me dhimbje , sesa nje dhimbje pa fund.

Dhe kjo thenje me pelqe shum , ja mbeshtes mendimin ati Filozofit se me te vertet esht dicka qe e kemi pejetu te gjithe.Me nje fjal dhimbjen.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 14790
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Mire Nje Fund I Deshpruar, Apo Nje Deshprim Pa Fund!?

Mesazh nga Katilja prej Sat 20 Jul 2013, 12:49

Tė dashurosh ėshtė bukur, por nė atė lidhje merren parasysh tė gjitha. Dhimbja ėshtė ajo qė i qėndron gjithmonė pranė asaj, dhe shpesh herė e intrigon me madhėshtinė e saj, dhe e ve nė pozita nėnshtrimi. Por tė themi tė vėrtetėn, nuk ka dashuri pa dhimbje, sikurse nuk ka dhimbje pa dashuri. Shpesh mund tė vihemi nė situata tepėr tė dhimbshme shoqėrore, familjare, personale, apo ēfarėdolloj qofshin, por forcėn e saj tė vėrtetė e ndiejmė ndėrsa notojmė nė pellgun e ndriēuar nga pasqyrimi i emocioneve tė fuqishme qė manifestohen tek ne, ndėrsa jemi tė pėrfshire totalisht nė atė dashuri, tė ndėrtuar me aq finese dhe delikatese, tė ėmbėlsuar me aq zemėrgjerėsi dhe tė joshur nga subkoshienca qė tashme i ka zėnė derėn logjikės sonė. Nė tė tilla raste ėshtė mirė tė reflektoni gjatė, edhe pse logjika nuk luan me rol nė kėtė moment, dhe nė mendje ju lindin vetėm situatat e bukura qė keni kaluar me partnerin tuaj, dhe gjithmonė fajėsoni vetėn, duke u mbytur nė lot dėnese, sepse mendoni se jeni vetėm ju fajtorja, jeni vetėm jua ajo qė qoi nė kėtė ndarje. Por jo jeni shumė gabim, nėse jeni ndarė, do tė thotė se nuk duheshin deri nė atė pike sa tė suportonit sjelljet tuaja, apo egon tuaj, dhe ti linit vendin e duhur njė dashurie tė pastėr dhe tė vėrtetė. Nė disa raste fajin nuk e ka askush nga partneret, por vetėm fakti qė nuk jeni bėrė pėr njeri tjetrin, nė disa tė tjera ai mbetet jetim, nė shumicėn e rasteve ai mundohet tė jetė i sinqerte dhe pranon tė jetė nė anėn e njėrės pale. Shpesh gjatė tė qenit bashkė, ndėrsa shkėmbeni puthje, ėndrra, shpresa, dėshira, fantazi dhe ėmbėlsoni njeri tjetrin me dashuri, ajo qė zemra nuk arrin ta kuptojė, koha e thekson pak e nga pak dhe e deshifron frazėn e duhur, dhe faktin se cili jeni nė tė vėrtetė pėr njeri tjetrin, dhe arrin nė atė pikė dhe nivel, sa qė ēdo gjė ėshtė e qarte, nėse nuk ėshtė dashuri e vėrtetė por vetėm pėlqim hormonal, qe shumė shpejt i le vendin njė realiteti tė hidhur, njė dhimbje qė bėhet tepėr agresive tek personi qė ka dhuruar me shumė nė kėtė dashuri. Tė dashurosh ėshtė njė privilegj dhe njė sakrifice, nuk mund tė luash me kėtė ndjenjė hyjnore, pasi nė tė komunikimi nuk ėshtė me mė fjalė dhe logjike por me zėmėr dhe shpirt.Ēfarė duhet tė bėsh?

Tė lindesh ne zemrėn tėnde zjarrin e urrejtjes ndaj personit nė fjalė, pėr tė mbivendosur ndjenjat e fuqishme tė dashurisė pėr tė. Kjo nuk ėshtė aspak e lehtė, dhe pėr tja arritur, duhet tė lundrosh nėpėr kujtimet e hidhura dhe qė tė kanė bėrė tė ndiesh keq, tė lotosh dhe ta urresh atė person nė momente apo situata tė ndryshme. Ėshtė bukur tė duash, por ėshtė mrekulli te tė duan me tė njėjtėn force!

Nėse ka alternativė tjetėr?

Sigurisht qė ka, tė shtrėngosh dhėmbėt dhe tė durosh prangosjen nen kthetrat e dhimbjes sė pafajshme por tė dhunshme, deri ne momentin qė ajo do tė largohet dhe do te tė leje tė lirė. Koha ėshtė aleatja me e mirė e kėsaj gjendjeje, jo sepse shuan dashurinė dhe dhimbjen, por ngaqė avash avash u vesh atyre petkun e harresės.

. Dashuria e vėrtetė ėshtė pranė personit qė di ta kuptoje atė, dhe asnjėherė nuk e kupton atė larg teje. Vėshtirėsia kalojmė tė gjithė, por pikėrisht atėherė kur mbas kėtyre vėshtirėsirave dy partneret janė me pranė njeri-tjetrit dhe i dhurojnė dashuri tė pėrjetshme shpirtit dhe zemrės se tyre, atėherė mund tė thuash me plot gojė, se ai apo ajo ėshtė personi i duhur.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5848
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Mire Nje Fund I Deshpruar, Apo Nje Deshprim Pa Fund!?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi