» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femrat qė duan partnerė tė rinj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Femrat qė duan partnerė tė rinj

Mesazh nga Arjana prej Sun 01 Aug 2010, 14:08Femrat e apasionuara pas partnerėve mė tė rinj nė moshė duhet tė bėjnė kujdes, sepse kjo mund t’u kushtojė shtrenjtė. Sipas njė studimi gjerman, bashkėshorti ose i fejuari, 7 apo mė shumė vjet mė i ri, rrit me 20 pėr qind mundėsinė e vdekjes sė parakohshme tek femrat. Sipas studiuesve, idealja pėr femrat ėshtė tė martohen me njė mashkull qė ka moshėn e tyre. “Sa mė e madhe tė jetė diferenca e moshės tek ēifti, aq mė e madhe ėshtė mundėsia e njė vdekjeje mė tė hershme pėr femrėn”, shprehet Sven Drefahl nga “Max Planck Institute for Demographic Research” nė Rostock.

Sipas studimit, nė rastin e dytė, jeta bėhet mė stresuese dhe mė pak e lumtur. Nė kėtė pėrfundim ėshtė dalė pasi janė marrė nė analizė tė dhėnat relative tė dy milionė ēifteve nė Danimarkė. Modėn e lidhjeve me meshkuj mė tė rinj e ka nisur aktorja Demi Moore, e ndjekur nga Madonna, por edhe Amanda Lear, Nina Moriq e Dita Von Teese. Studimi thekson gjithashtu se pėr meshkujt mė tė rinj nė moshė funksionon e kundėrta, pra ata kanė mundėsi tė jetojnė mė gjatė.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14401
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi