» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

20 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Mesazh nga Arjana prej Thu 15 Jul 2010, 17:11kam lexuar nje poezi por autori nuk me kujtohet qe thonte

Qe ne lindje o gezohet shpija
Ka lind djal o bertet shqiptaria
Ende bebe na rritet mori
Se gjithmon duhet me qen i pari.

Dikush rrah gjoks pa qen nevoja
Se n`pune t`huaja i duket leht
Me fol shume thon tu thaft goja
Mos me fol t`thon o i shkret

Keta ishin ca rreshta te asaj poezie:
Une personalishte mendoi se ka te beje me te ar'dhmen shekullore,do te thote n'se nuk ke djal (Emrat e prinderve me kohen Zhduken)kurese n'se ke te gjinis mashkullore,do te thote zhvillohet emri mbiemri i familjes.

Mund te jete nje nga shum arsye te tjera kjo..?
Ju lutem eshte veq mendim personal.


Cfare mendoni ju per kete pse gruaja shqiptare eshte e detyruar te lind derisa lindja te jete e gjinise mashkullore?
A ju duket normale qe nje femer shqiptare ka 7 femije vajza dhe duhet te mendon edhe per lindjen e 8 vetem se te jete djale??

Jam Kurioze te di edhe mendimet e juaja
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14515
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Mesazh nga SamkaQika prej Thu 15 Jul 2010, 18:17

kjo uu kan ne kohen e gurit se tasht a djal a qik njet asht
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9109
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Mesazh nga Katilja prej Sat 13 Jul 2013, 18:28

kur tmartohem 20 goca do bej cuni duhet sa x emer ndersa goca x shpirt e zemer

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6730
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Gruaja Shqiptare Duhet te Lind Djale?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi