» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse martohen njerėzit?

Shko poshtė

Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Arjana prej Fri 02 Jul 2010, 02:13

Shkenctarėt kanė zbuluar kohėt e fundit, pse njerėzit martohen. Meshkujt dhe femrat kanė nė mėnyrė absolute arsye tė ndryshme nga njėri tjetri, por njė gjė ėshtė e sigurt- dashuria nuk luan ndonjė rol nė martesė. Shikoni mė poshtė qė tė zbuloni tė vėrtetėn.
Pra njė mashkull martohet mė njė femėr sepse:

  • 50 % e tyre nuk mund tė rrinė pa kryer marrdhėnie
  • 29 % e tyre nuk rrinė dot pa njė mama
  • 13 % pėlqejnė gjokset e mėdha
  • 6 % pėrtojnė tė lajnė njė pjatė
  • 2 % thjesht qė tė kenė gjithmonė dicka pėr tė bėrė

Njė femėr martohet me njė mashkull sepse:

  • 61% nuk mund tė jetojnė pa probleme
  • 13% janė tė dashuruara pas parave
  • 11% nuk e dėgjojnė mamanė
  • 9% dashurojnė kafshėt
  • 6% janė budallacka
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14812
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Arni-y prej Fri 02 Jul 2010, 02:42

Meshkujt me vetėdije martohen pėr tu bėrė rrob tė gruas! :bum:
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9077
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 11:22

Per nje jete normale per nje familje sepse jeta pa familje pa breza te ardhshem thjesht nuk parashikohet,sepse dhe bota do u fundoste

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Adonisi prej Thu 26 Aug 2010, 23:20

Femrat e bejne sepse duan qe edhe zyrtarisht ta ken murin mbeshtetes cdo here, ne cdo kohe...

Meshkujt qe t'i ikin disa gjerave monotone qe i kerkojne femrat para se te jene martuar...

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11289
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 21 Sep 2010, 22:03

Per te krijuar nje familje te shendetshme...per te mos humbasur personin qe do.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga albi prej Tue 21 Sep 2010, 22:07

per ti bashkuar zemrat
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12036
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 12:51

Pėr tė ruajtur vazhdimėsin e jetės mbi tokė....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9050
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga donita prej Wed 22 Sep 2010, 23:10

Per te krijuar nje rreth familjar te lumtur deri ne perjetesi

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga albi prej Thu 23 Sep 2010, 13:37

per te fillua nje jet ndryshe
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12036
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Naki prej Thu 23 Sep 2010, 16:07

Mi bo nje sherbim komshiut

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga lolita prej Thu 23 Sep 2010, 16:22

Se di volla pse

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15382
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Arjana prej Thu 23 Sep 2010, 17:13

Njerzit martohen per te krijuar familje. Familja eshte nje trekendesh - burre, grua e pastaj femije. Po mungoj njeri elemente, atehere kuptimi i shprehjes eshte i manget, ashtu si dhe kuptimi i familjes.Duhet ta keni degjuar shprehjen "martesa eshte nje e keqe e domosdoshme". Besoj se kjo i jep pergjigje temes.... 0031 0031
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14812
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 23 Sep 2010, 22:21

Eshte natyra njerzore me etapat e veta qe ne nje fare pike te drejton drejt krijimit te nje familje.Martese eshte vetem kurorzimi dhe premtimi i ciftit qe te kujdesen per njeri-tjetrin e te kalojne jeten bashk.Pra te perballojne veshtirsite dhe gjerat e bukura te jetes se bashku.Bashkimi ben fuqine!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Drini prej Thu 23 Sep 2010, 22:22

Per te roberuar lirine e tyre
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11597
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga donita prej Thu 23 Sep 2010, 22:40

pER te qa drrasa me njeri tjetrin Razz

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga stralli prej Fri 24 Sep 2010, 12:40

Martesa si nocion mund tė trajtohet mė gjėrsisht,mirpo kėtu po i biemi secil shkurt,sepse si e tillė nuk ėshtė vetėm bashkim i dy gjinive,por edhe bazė e ndėrtimit tė familjes,zgjerimit tė saj,rritjės sė natalitetit dhe forcimit tė kombit.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9050
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse martohen njerėzit?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi