» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Shko poshtė

Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Arjana prej Wed 30 Jun 2010, 23:00

Ka shume gjera qe ne i vlersojme e ēmojme shume dhe nese ato i arrijme konsiderojm sukses.

Per dike nje i pasuri konsiderohet si i suksseshem, per dike nje person i diplomuar, per nje tjeter ai qe ka arrite fame etj etj.,

Sipas mendimit tuaj

Kush duhet konsideruar si person i suksesshem !?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14809
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 30 Jun 2010, 23:15

Per mua, i suksesshem eshte ai i cili arrine te kete ndikim ne kohe, ne aftesine qe ta ndryshoje ate ne perputhje me vizionet e veta apo me gjeniun e vet.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11286
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Arjana prej Wed 30 Jun 2010, 23:30

Mendimi im eshte se jane 3 karakteristika themelore qe i ndajne te suksesshmit nga te deshtuarit dhe ato jane pergjegjesia te sukseshmit pranojne pergjegjesi per veprat e veta perkunder deshtueseve te cilet per gabimet e veta i fajesojne te tjeret,dallimi i dyte eshte te gabimet te sukseshmit mesojne nga gabimet qe i bejne dhe mundohen per ti permiresuar,dhe dallimi i trete eshte tek vullneti te sukseshmit gjejne menyra te reja per te perparuar ndersa humbesit vazhdojne me ato te vjetra
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14809
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 30 Jun 2010, 23:35

Cila nga keto tre karakteristika u bene te dalloheni me shume nga te tjeret juve si njeri?

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11286
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Arjana prej Wed 30 Jun 2010, 23:41

ju se gjeni veten tek asnjera dmth?

mendoj se pak a shum e dyta ben dallimin tek une
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14809
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 30 Jun 2010, 23:49

Arjana shkruajti:ju se gjeni veten tek asnjera dmth?

mendoj se pak a shum e dyta ben dallimin tek une
Nuk e thashe une se e gjej apo se gjej veten tek njera apo tjetra.Ju po thoni keshtu!Aty ku mundohem ta gjej veten dhe ku i vlersoj njerezit e thash me siper.
Parimisht i sukseshem eshte edhe ai qe ka vullnet te celiket per te arritur dicka dhe nuk dorzohet perpara asgjeje.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11286
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sun 14 Nov 2010, 16:05

Mendoj se suksesi varet nga njeriu, cdo gje eshte ne vartesi te faktit se cfare konsideron sukses secili prej nesh, keshtu qe mendoj se nuk eshte e nevojshme te kete ndonje gje te vecante nga te tjeret ai njeri, por te dije gjera te vecanta ne raport me te tjeret, te dije ti jap nje pergjigje te sakte pyetjes se ku do te shkoje, dhe se si do te shkoje, me pas duke i vene vetes nje qellim, edhe duke mbajtur eksperienca te ndryshme mbi supe, shpirt rezistent dhe kembengules, ai njeri do te jete me i sigurte dhe me i qarte ne perkufizimin qe do ti jepte cdo gjeje ne lidhje me veten, duke perfshire edhe fjalen sukses.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10901
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Katilja prej Sat 23 Feb 2013, 17:32

Te kesh vullnet pėr tė arrit sa mė shumė, e sidomos atė qė dėshiron nė jetė, duke i arritur me forcat tua.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7024
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Suksesi - Ēfare duhet te kete nje person per tu konsideruar si i suksesshem !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi