» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Jun 2010, 13:07

Qdo njeri njef forcen e vet eshte veshtir ta vejm veten ne peshore por gjithse si mundohemi ta posedojm kete forc qe njofim ka raste qe humbim kontrollin dhe humbim forcen ton , ndonjeher jemi viktime ndjenjave te trishta ku plagoset zemra dhe lendohemi dhe shume her mendojm qe forca jon iku ,pikerisht jan disa gjera qe kur te lendohesh njeriu merr nje forc te veqant qe ta perballoj kete gjendje,dhe mu ateher e njef qfar efekti ka forca e mbrendshme , nese me kujdes e drejtojm forcen ton te mbrendshme ndikon pozitivisht ne pesonalitetin ton qe ndihmon ta forcojm qendrushmerin ton, pa marr parasysh situatave te ndyshme te rrezikshme te frikshme ,ateher kur njeriu nuk e lejon te na mund dobesia fiton forca e mbrendshme dhe na ben te jem gjithmon te fort dhe te qendrushem ne imunitet qe smund ta muj asgje,dhe forca qe ne njofim na shtyn te mos dorzohemi kurr!


Edituar pėr herė tė fundit nga Princesha nė Wed 23 Jun 2010, 05:03, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Besi prej Tue 22 Jun 2010, 23:08

Me pak fjale,kur nje njeri arrine ta njohe forcen e tij te brendshme,atehere,tek ai njeri ne fjalorin e tij nuk ekzistone fjala "dorezim" per asgje ne kete jete.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10391
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Arjana prej Tue 22 Jun 2010, 23:22

se njoh as veten time mire jo me forcen time te brendshme
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14518
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Besi prej Tue 22 Jun 2010, 23:25

Arjana shkruajti:se njoh as veten time mire jo me forcen time te brendshme

Ta them une.Jeni njera nga ato shume frikacaket qe kam njohur deri me sot!
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10391
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Arjana prej Tue 22 Jun 2010, 23:30

Besi pa keqkuptim por nuk ju kuptoj aspak,per mendimin tim gjithsecili nga ne e ka nje frike,varet per cfare,por sishte e thene te komentoni per mu ju se mund te flasin me mire ata qe me njohin
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14518
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 22 Jun 2010, 23:51

Asnje se njeh forcen e ti deri sa forca nuk te ven ne prove e te kuptosh me te vertet se kush eshte forca

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17079
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Besi prej Wed 23 Jun 2010, 00:00

Arjana,gjithashtu pa keqkuptime te them edhe une.Arsyea pse te mendoj si frikacake,nuk eshte se dua thjeshte te ngacmoj per ti bere nervat.Apo se keni frik nga gjithecka.Por pak kemi arritur ta njohim njeri tjetrin dhe nga ajo pak qe te njohe dhe frika qe kam pare tek ju,e cila eshte e arsyshme deri diku,u shpreha.Mund ta kuptoje sakt nje dite arsyen e frikes suaj,me c'raste te keni pasur te drejte dhe une nuk do tua quaj frikacake,por do t'u kerkoje falje ketu,njejte sic te gjykoj tani si frikacake.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10391
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Aristogata prej Wed 23 Jun 2010, 00:23

deri diku po ,se besimin ne vetvete ta fal forca interiore pastaj jan situatat qe e nxjerrin me shum ne pah ate te fundit

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10156
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Arjana prej Wed 23 Jun 2010, 00:25

Besi shkruajti:Arjana,gjithashtu pa keqkuptime te them edhe une.Arsyea pse te mendoj si frikacake,nuk eshte se dua thjeshte te ngacmoj per ti bere nervat.Apo se keni frik nga gjithecka.Por pak kemi arritur ta njohim njeri tjetrin dhe nga ajo pak qe te njohe dhe frika qe kam pare tek ju,e cila eshte e arsyshme deri diku,u shpreha.Mund ta kuptoje sakt nje dite arsyen e frikes suaj,me c'raste te keni pasur te drejte dhe une nuk do tua quaj frikacake,por do t'u kerkoje falje ketu,njejte sic te gjykoj tani si frikacake.


jeni egoist e ju duket si perulje te kerkoni falje tani,kete e kuptoj nga ju si gjini mashkullore qe jeni dhe e pranoj,por ska gje me rendesi ka qe brenda jush e kuptuat mjaft mire qellimin e gabimin tuaj megjithse nuk e thoni ate tash ju mund te gjykoni si te doni dhe per aq sa me njihni,te pakten kritiken e pranoj nga ju nuk tregohem frikacake,
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14518
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Besi prej Wed 23 Jun 2010, 01:04

Nganjehere eshte me mire te jemi pakes egoiste se sa naiv,pavaresishte gjinise.Perulje nuk eshte nese i kerkojme falje nje pesoni qe e njohim vetem ne boten virtuale.Ashtu sic e thate,e pranoj se jam paksa egoiste ne kete rast dhe ja lem kohes qe ta ndiej vertete dhe te theme me fal per gjykimin e gabuar ne menyre qe mos ta beje sa per ta bere qejfin ty .
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10391
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:46

sma merr mendja edhe pse jam egoiste ntshumten e rasteve ndodh qe tqaj x hicgje

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6733
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A e njiheni forcen tuaj te mbrendshme?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi