» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut....?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut....?

Mesazh nga Arjana prej Tue 15 Jun 2010, 13:54

Te gjith kemi degjuar dhe i dime arritjet e shkences dhe mjekesise ne vitet e fundit..Klonimin e njeriut disa e kane quajtur si arritjen me te madhe te shkences mjekesore....ndersa disa te tjere jane totalisht kundra kesaj si praktik....disa jane akuzuar sikur duan te luajne rolin e Zotit....

Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut..?
Pse duhet te praktikohet..?
Postoni mendimet tuaja..
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14344
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut....?

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 15 Jun 2010, 14:05

Klonimi i njeriut nuk do te thot krijim i qenies njerzore ndermjet klonimit dhe krijimit ka nje ndryshim mjaft te madh sepse krijimi i njeriut ka filluar nga dheu All-llahu thote ne Kur'an.O ju njereznese dyshoni per ringjalljen ateher ne ju krijuam nga dheu e pastaj prej pike uji pastaj prej gjaku te ngjizur pastaj prej nje kafshate mishi qe eshte formuar dhe e paformuar ne menyr qe t'ju sqarojm.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 10993
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut....?

Mesazh nga Katilja prej Fri 21 Jun 2013, 12:14

E Dashuruar shkruajti:Klonimi i njeriut nuk do te thot krijim i qenies njerzore ndermjet klonimit dhe krijimit ka nje ndryshim mjaft te madh sepse krijimi i njeriut ka filluar nga dheu All-llahu thote ne Kur'an.O ju njereznese dyshoni per ringjalljen ateher ne ju krijuam nga dheu e pastaj prej pike uji pastaj prej gjaku te ngjizur pastaj prej nje kafshate mishi qe eshte formuar dhe e paformuar ne menyr qe t'ju sqarojm.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6559
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk duhet te praktikohet klonimi i njeriut....?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi