» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse qajn femrat?

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga memaliaj prej Tue 10 Jun 2008, 15:56

sepse u bene mire per shendetin hahahahaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11963
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga memaliaj prej Fri 13 Jun 2008, 10:10

se kujtojne se po qane do i zgjidhin gjerat hahahahahaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11963
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Kimi prej Fri 13 Jun 2008, 12:51

Qajne sepse jane artiste dhe ja kane anen !
avatar
Kimi

Shteti : Kosovė
Postime : 32
Kyējet nė forum : 11193
Regjistruar mė : 07/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga visitor prej Fri 13 Jun 2008, 12:57

Kimi shkruajti:Qajne sepse jane artiste dhe ja kane anen !
nuk mendove fare apo vetem deshe te besh nje shkrim me shume o miku im mo?????

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11390
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 13 Jun 2008, 13:11

Gruaja qan sepse nuk mund te mbaj brenda ne thellesi te shpirtit trishtimin, vuajtjen,por te mos harrojme qe gruaja qan dhe te tregoj lumturine e saj me ane te loteve.
Ashtu shfaqet bota shpirterore e femres me lot transparent.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga visitor prej Fri 13 Jun 2008, 13:54

[quote="arla"]Gruaja qan sepse nuk mund te mbaj brenda ne thellesi te shpirtit trishtimin, vuajtjen,por te mos harrojme qe gruaja qan dhe te tregoj lumturine e saj me ane te loteve.
Ashtu shfaqet bota shpirterore e femres me lot transparent.[/quote]... do te shtoja dhe kete arla sepse shkrimet tua per mua jne top dhe skam koment...Gruaja qan sepse nuk mund te mbaj brenda ne thellesi te shpirtit trishtimin. Kur ajo qan dikush qesh duke mos ditur cfar permban qarja e saj.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11390
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Lerti prej Fri 13 Jun 2008, 14:20

arla shkruajti:Ashtu shfaqet bota shpirterore e femres me lot transparent.
kjo pjese shkrimi nuk do me shume koment. Te lumt arla jocolor flower
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11586
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pse gruaja qan?

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 03 Aug 2008, 10:39

Pse gruaja qan?


" Kur Allahu xh.sh. e krijoi gruan , Ai e beri qe ajo te jete e vecant. E beri qe nga ajo te dalin gjeneratat e njerezimit, njeashtu e beri te ndieshme qe njerezit te gjejne prehje ne to. I dha aq hapesire dhe mundesi qe ajo te perballoje veshtiresite e lindjes dhe dhimbjet te cilat vijne prej femijeve te saj. Asaj i dha ende mundime dhe dhimbje gjate lindjes , por ajo nuk u dorezua dhe vazhdoi qe te duroj dhimbjet dhe rendesat pa u ankuar. I dha asaj ndjeshmeri aq te madhe qe ajo t`i do femijet e saj kur edhe eshte nen presione te medha te lendimit. I dha edhe aftesine e mbeshtetjes se burrit te saj edhe atehere kur ai gabon e keshtu ne kete forme ajo e mbron zemren e saj.Asaj i dha edhe urtesi , dhe ajo e di se burri i mire asnjeher qellimisht nuk e lendon gruan e tij , dhe kjo eshte nje prove per to e vendimin e tyre per te jetuar pa fatkeqesi.Dhe ne fund asaj ia dha butesine e dhimbjen. Ajo eshte vetem per te , vecanerisht atehere ta shfrytezoje kur i duhet. Ajo per ate gje nuk duhet te jap spjegim dhe llogari para askujt. Ajo eshte dicka e saj."
" Shiko bir , bukuria e gruas nuk eshte ne rrobat e saj ajo qe vesh , nuk eshte ne pamjen e saj ose ne formen se si i rregullon floket. Bukuria e gruas eshte ne syte e saj , perderisa keto sy burojne ne zemren e saj , vendin ku te gjitha dashurite fillojne."
Femiu i vogel ka shkuar dhe me askend nuk e ka pyetur.
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11359
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 18 Apr 2009, 12:19

A shikoni ju ndonjė kriter pėr lotin e femres kėtu? Absolutisht jo. Nėse njė mashkulli i duket se femra nuk ėshtė mė e re dhe e “freskėt” pėr tė kėnaqur dėshirat e tij, apo thjesht sheh njė tjetėr qė e kėnaq mė shumė, atėherė i jep shqelmin asaj pa asnjė shpjegim dhe kalon me tjetrėn. Pra femrat nuk kanė tė njėjtin “privilegj”!!!Kėtu ėshtė loti i femres? Si mund tė thotė njė femer qė kjo ėshtė barazi apo dashuri e pranueshme? Edhe kėtu rrjedh loti.
Shpresojmė qė ju mashkujt do ti kushtoni vėmendje kėtij artikulli, sepse loti i femres ėshtė loti i njė nėne mos e harroni kėtė. Kudo qė ju ndodhė ndonje e papritur apo aksident ju fjalėn e pare nga dhimbja e keni "Oh kuku nėnė".
Ju faleminderit

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 18 Apr 2009, 13:54

sepse kane dhembje
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13710
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Rrezon@ prej Sat 18 Apr 2009, 17:35

Se kane shpirt prandaj !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11359
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga blina prej Sat 18 Apr 2009, 20:56

Pse jan krijesat me te ndishme e me te buta.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11348
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 18 Apr 2009, 21:35

shaban cakolli shkruajti:sepse kane dhembje
Po pėrse nuk thonė "Oh babė"!? kur kanė kėtė dhimbje. Jo nuk ėshtė ēėshtje e dhimbjes.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 22 Apr 2009, 09:46

Femra eshte qenie e brishte dhe ndonjehere edhe e veshtire per tu lexuar. Ajo e verteta nuk nxjerr lot per akte skenash, por sepse i dhemb shpirti ose i eshte ngritur zemra peshe nga gezimi. Ajo me nje lot thote gjithcka. Loti i saj e njeh zerin e heshtjes. Ajo di te luaje me zaret e se vertetes. Grahme dhe perkedhelje! Femra eshte kristal, eshte zjarr. E bute dhe e eger. Qan dhe qesh njeheresh, sepse ka shpirt! Mjere ai qe perbuz lotet e shpirtit te nje femre! Femra eshte nene. Parajsa eshte nen kembet e saj!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 07 Jun 2009, 03:02

qajn sepse i grahin dajdak burrat Mad

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10256
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga vistor2 prej Mon 08 Jun 2009, 16:05

Allahu posa lindin ua merr shpirtin dy bineēve. Nė ditėn e gjykimit i pyet:
Tė parin, ēfar mėkati ke bėrė ?
Fėmiju i pėrgjigjet: Ah, po ēfar mėkati bėra une sa linda ti mė more !
Pyet tė dytin tė njejtėn pyetje.
Fėmiju i dytė pėrgjigjet: Allah i Madhėrueshėm vetėm ti mund tė mė falėsh nga mėkatet qė kam bėrė unė. Ku ka mėkat mė tė madh sesa sa herė kam levizur unė nė barkun e nėnės i kam shkaktuar dhimbje e lotė. Ku ka mėkat mė tė madhė.
Allahu e shpėrbleu me parajsen...
Ruanu nga loti i femrės (nėnės) pasha kėtė takė e 7 qiej nuk ka mėkat mė tė madh sesa loti i femrės mos e bėni ate ta nxjerr lotin.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Aristogata prej Mon 08 Jun 2009, 19:07

kur i bejne te vuajn
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10444
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Jun 2009, 21:10

Nje lot i derdhur nga femra eshte gjeja me e bukur ne syte e nje mashkulli, sepse i deshmon qe e dashuron.Nje lot i derdhur nga nje nene tregon dashurine e madhe qe ka per femijet.E nje grua e perlotor eshte piktura me e dhimbshme per t'i deshmuar njerezimit se cfare eshte te mbash mbi supet delikate peshen e botes se pafundme deri ne piken e fundit te lotit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 08 Jun 2009, 22:16

Sepse jane shume me te ndjeshme se burrat. Nganjehere mendoj ( por jo me bindje) se grat apo femrat ne pergjithsi e kan hobi te qajne!
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11283
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Kotelja prej Sun 21 Jun 2009, 20:23

Nuk mendoj qe derdhja e loteve te jete aq atratktive per nje femer sa te kaloje ne hobi, megjithese duhet pranuar faktin qe ka femra qe manipulojne me lot krokodili. Femra eshte me sensitive dhe e sheh boten me sy jo te vrazhde, prandaj gjerat i ndjen me thelle dhe preket me shume.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 21 Jun 2009, 20:28

Atehere faji qenka te une. Sepse deri me sot nuk me ka ndodh qe ta njoh nje femer paksa me te fort, pa lote. Por gjithnje kam njohure femra qe kan qajt aq shume, sa tash kur e mendoj vije ne kete perfundim se e kan pasur hobit, ndoshta!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11283
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Kotelja prej Sun 21 Jun 2009, 20:34

Nuk mendova ti ve faj askujt. Mbase femrat qe ke njohur ti nuk jane ndjere mire gjate asaj kohe dhe ti i ke pare duke qare tere kohen, por kjo nuk do te thote qe ky ka qene hobi i tyre. Nuk duhet harruar faktin qe qarja ndikon mjaft keq ne gjendjen psiqike dhe shpirterore te njeriut, dhe mbi te gjitha shkakton dhimbje.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 21 Jun 2009, 21:07

Ndoshta ka nje keqkuptim ketu ose meshkujt i shikojne gjerat ne siperfaqe cfare forme ka.Nuk eshte e qara e zakonshme, por ajo e qare qe leshohet nga shpirti i femres qe i ngjason ulerimes qe oshetin boten e leviz malet, qe turbullon ujin e lumit , e con dallget e detit.Eshte e qara therese qe ben te ngulet thika thelle ne zemer e gjaku te shenderrohet ne boje te zeze nga hidherimi i nje femre, kur i prek familjen, dhe dashurine.Ngelet nje mister sepse askush nuk i pyet me dore ne zemer pse?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga vistor2 prej Mon 22 Jun 2009, 11:58

Njė pikė loti i femrės (nėnės) ėshtė mė i rėnde se njė bjeshkė shkėmbore. O vėllėzėr e motra mos e bėni tė dalė kjo pikė loti.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 22 Jun 2009, 12:14

ashtu,ashtu-une perkujdesem te mos beje kend te lotoj
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13710
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Argumenti prej Thu 17 Sep 2009, 16:23

Shekujve tė fundit nė botė ka ndryshuar shumėēka. Shumė ēėshtje nuk janė pėrmendur fare nė tė kaluarėn ose, sė paku, nuk u ėshtė dhėnė hapėsirė e duhur, ndėrsa sot janė me rėndėsi, relevante dha janė ēėshtje komplekse. Pėr zgjidhjen e ēėshtjeve tė kėtilla, religjionet dhe sistemet shoqėrore kanė zhvilluar dhe kanė shtruar ide tė ndryshme dhe kanė bėrė analiza sipas botėkuptimeve tė tyre. Njėra ndėr to ėshtė edhe ēėshtja e gruas.

Nė temėn gruaja dhe e drejta e saj, nė fillim nė Perėndim, u hap njė betejė e vėrtetė. Nė Evropė, sipas masave tė zhvillimit ideor, nė lėmin e tė drejtave njerėzore dhe parimeve tjera, ėshtė thėnė dhe shkruar shumė. Nė anėn tjetėr, nė Lindje dhe nė vendet islamike, pa marrė parasysh tė drejtat qė Islami u jep femrave, ky “fajėsohet” pėr shkak tė disa, “mungesave dhe vlerėsimeve tė ga­bueshme”. Ndaj, filloi njė luftė e njėjtė si nė Evropė. Nė rea­litet gjendja nė vendet islamike ndryshonte nga ajo nė Ev­ropė. Por, sėmundja e imitimit tė ēfarėdo lėvizjeje nė Ev­ropė imituesve u pengoi tė vėrejnė ndryshimet midis tyre.

As sot nuk ėshtė zgjidhur ēėshtja e gruas. Ndaj, pėr kėtė thuhet e shkruhet shumė edhe nė Perėndim edhe nė Lindje. Nuk ėshtė shkruar asnjė vepėr nė gjuhėn turqishte qė na e ndriēon kuptimin objektiv tė Islamit, lidhur me kėtė ēėshtje. Rinia e sotme intelektuale qė shumė pak ėshtė e info­rmuar me ēėshtjen e Islamit, tė vetmin informim mund ta marrin nga veprat jo objektive tė Perėndimit, ku kanė vėshtirėsi tė mėdha tė gjejnė realitetin nė temėn: “E drejta e gruas nė Islam”.

Ja lexues tė respektuar, veprėn qė keni nė dorė, e shkrova sa pėr tė plotėsuar njė nevojė tė tillė. Tema krye­sore e veprės ėshtė “mėnyra e kuptimit tė ēėshtjes sė gruas nė Islam dhe tė drejtat qė Islami ia jep asaj”. Pėrveē kėsaj, veēanėrisht nė kohėn e tė Dėrguarit a.s. dhe tė tė katėr halifėve, pėrfshin edhe temėn lidhur me ēėshtjen e gruas nė vendet e sotshme tė Lindjes dhe tė Perėndimit, si dhe gjend­jen paraislamike nė siujdhesėn e Arabisė dhe nė vendet tjera tė botės.

Nė pėrpilimin e kėsaj vepre janė marrė edhe citate nga “librat e shenjtė” tė kohės paraislamike. Kėshtu na u dha mundėsia tė bėjmė krahasime dhe t’i shqyrtojmė gjykimet e pranishme nė librat religjioze tė Perėndimit, qė kanė ndikuar thellė dhe kanė bėrė kritika tė ashpra nė lidhje me ēėshtjen e gruas nė vendet islamike. Kur iu rrekėm kėsaj teme, gjithnjė kishim parasysh parimin qė, “realitetin tė mos e vlerėsojmė me masat njerėzore, por njerėzit t’i vlerėsojmė me masėn e sė vėrtetės”. Dhe, duke u nisur nga ky parim, u mbėshtetėm nė burimet themelore tė Islamit, qė janė Kur’ani Famėlartė dhe Sunneti. Kėshtu tė gjitha ajetet qė kanė tė bėjnė me gruan, i nxorrėm nga Kur’ani. E, duke i krahasuar tė gjithė hadithet lidhur me gruan, dėshi­ruam tė japim njė kuptim mė tė plotė pėr Islamin. U kon­sultuam me juristėt islamikė pėr argumentet e Kur’anit dhe sunnetit, dhe kur morrėn mendimet e tyre tė mbėshtetura nė argume­nte, duke i pasė parasysh tė gjitha sektet e njohura, zgjodhėm faktet tė cilėt na u dukėn mė bindėse. U ikėm disa ideve personale qė s’kishin mbėshtetje nė shpjegimin e komenteve dhe zgjidhjen e ideve, nė mėnyrė qė deri nė ma­ksimum tė ruajmė objektivitetin shkencor.

Burimet qė shfrytėzuam nė kėtė vepėr janė shpjeguar nė fusnota ndėrsa titujt e plotė janė dhėnė nė fund tė librit. Nuk kishim qėllim t’i vėrtetojmė realitetet shkencore e re­li­gjioze, dhe nuk iu dha vend asnjė qėndrimi pėrveē atij tė ehli­sunnetit (atyre qė pasojnė sunnetin). Pėr tė gjitha vėre­jtjet dhe kritikat qė mund t’i bėhen kėsaj vepre lidhur me ēėshtjet e komplikuara qė ngėrthen libri, qė mė parė u falė­nde­rohemi.


Argumenti

Shteti : Kosovė
Postime : 106
Kyējet nė forum : 11623
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Kotelja prej Fri 25 Sep 2009, 22:41

Mjere ai qe i ben syte e nje femre te lotojne...

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga olsaaa prej Fri 25 Sep 2009, 23:10

Vjollca shkruajti:Njė pikė loti i femrės (nėnės) ėshtė mė i rėnde se njė bjeshkė shkėmbore. O vėllėzėr e motra mos e bėni tė dalė kjo pikė loti.
Edhe une mendoj njelloj si vjollca mjer ai qe shkatrron zemren e femres po edhe te nenes te dal ajo pik loti, ku nuk e meriton ajo
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11152
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Sep 2009, 23:43

Nje femer gjen qetesine ne lotet e saj.Nese ata lot do gjen xhep ne shpirtin e nje femre peshen do e mbante mbi supe rruzulli.Po duke rreshkitur mbi token e etur ajo i shenderron ne trendafila qe ne duart e nje femre do perfundojne per te sjell perseri lotet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Geri prej Fri 25 Sep 2009, 23:47

Mendoj qe jan shum te ndieshme e besoj se jan pak me shum te angazhuara ne pun sesa burrat
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15963
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Arjana prej Sat 26 Sep 2009, 01:55

se ashtu jemi ne,gjithmon i shprehim ndjenjat tona,dhe prekemi lehte
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14806
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Lukja prej Sat 26 Sep 2009, 12:11

Se jan krijesa shum te ndjeshme, dhe dhimbjen qe kan e shprehin me lot por edhe gezimin poashtu me lot gezimi e shprehin.
Mendoj se askush nuk mund ta kuptoj nje nene apo nje grua po nuk qe vet nenen apo edhe grua pse ajo derdh lot dhe po ta dinit pse ajo derdh lotin bota do te bej t pamunduren qe ajo mos te derdhi lot, se lotet e nje nene jan shum te rende.Ne lotet e nenes nuk ka aktrim, por vuajtje dhe dhimbje perbrenda, kujdes me nenen dhe vet gruan.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 10891
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 26 Sep 2009, 12:23

Lukja shkruajti:Se jan krijesa shum te ndjeshme, dhe dhimbjen qe kan e shprehin me lot por edhe gezimin poashtu me lot gezimi e shprehin.
Mendoj se askush nuk mund ta kuptoj nje nene apo nje grua po nuk qe vet nenen apo edhe grua pse ajo derdh lot dhe po ta dinit pse ajo derdh lotin bota do te bej t pamunduren qe ajo mos te derdhi lot, se lotet e nje nene jan shum te rende.Ne lotet e nenes nuk ka aktrim, por vuajtje dhe dhimbje perbrenda, kujdes me nenen dhe vet gruan.
Nuk do mė shumė koment loti i nėnės ėshtė mė i rėndė se bjeshkėt.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga LumLumi prej Sat 26 Sep 2009, 13:54

Pas krijimit te njeriut te pare Ademit as. All'llahu krijoj femren per tė !Havėn as. Pra gruan ! Nenen e njerzimit. E cila u perballoj dhembjeve te lindjeve. U perballoj mundimeve per te rritur krijesat. Krijoj lumturine ! Por, nuk u poerballon prekshmerive te ndjenjave ! Ndaj lotet e saj, te femrave ne pergjithesi jane hapsirat e gjera te ujerave detra dhe oqeane. Eshte kjo dmomethenie simbolike!

Krijuesit qe e ndjejne kete krijojne me fuqi per dashurine e saj. Keni lexuar krijimet e tyre ! Por serish nuk i kane arritur te krijojne nivelin tek njerzimi, dhe sot shikojme femra te lenduara ne jete, nga tradhetia, nga dhuma , nga keqtrajtimi!

Te duash nje femer , do te thote te duash njerzimin. Sa me pak lot prej tyre, te krijohet nje lumturi e madhe !
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11030
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga olsaaa prej Sat 26 Sep 2009, 13:57

LumLumi shkruajti:Pas krijimit te njeriut te pare Ademit as. All'llahu krijoj femren per tė !Havėn as. Pra gruan ! Nenen e njerzimit. E cila u perballoj dhembjeve te lindjeve. U perballoj mundimeve per te rritur krijesat. Krijoj lumturine ! Por, nuk u poerballon prekshmerive te ndjenjave ! Ndaj lotet e saj, te femrave ne pergjithesi jane hapsirat e gjera te ujerave detra dhe oqeane. Eshte kjo dmomethenie simbolike!

Krijuesit qe e ndjejne kete krijojne me fuqi per dashurine e saj. Keni lexuar krijimet e tyre ! Por serish nuk i kane arritur te krijojne nivelin tek njerzimi, dhe sot shikojme femra te lenduara ne jete, nga tradhetia, nga dhuma , nga keqtrajtimi!

Te duash nje femer , do te thote te duash njerzimin. Sa me pak lot prej tyre, te krijohet nje lumturi e madhe !
thenje shum e mir qe ja vlen te lexohet edhe te mendohet per ket
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11152
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Arjana prej Sat 26 Sep 2009, 18:57

sepse jan me te ndjeshme se meshkujt
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14806
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:25

Sepse burrat i kan fajet,i malltretojne fizikisht e psicikisht.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10679
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 23:38

Sepse kan te vetmen metode te shfajsimit kur qajne grat dhe bejne be te jesh i sigurt se 100% jane fajtore ose kan bere ndonje sherr

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 27 Apr 2010, 23:58

Fjala NENE ka rendesi te madhe.

Pejgamberin a.s e pyeten kun duhet me rrespektu ma shum nenen apo banen.
Pejgamberi a.s ju pergjigj;
NENEN
Perseri e pyeti po tani
NENEN
Perseri e pyeti po tani
NENEN
Perseri e pyeti po tani
BABEN

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12220
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Arjana prej Tue 27 Apr 2010, 23:59

se jan te lazdruara
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14806
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajn femrat?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi