» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ligjet e Dashuris-Puthja

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ligjet e Dashuris-Puthja

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 07 Jun 2010, 11:07

Puthja nė dorė – Respekt,

Puthja nė ballė – Dashuri i pėrjetshme,

Puthja nė buzė – Dashuri,

Puthja nė sy tė mbyllur – Dashuri e zjarrt,

Puthja nė supe – Emocionim,

Puthja nė faqe – Shoqeri,

Nese vajza e ngacn me duar djalin– Ai ka tė drejt qė ta puthė,

Pickim – Deshiroj qė tė tė them diēka,

Kėrsitja e gishtrinjeve – Jam nė disponim,

Nese ta zgjat dorėn mė parė – Shpreh dashuri,

Kollitja – Tė dua,

Nese i mbyll sytė – Tė donė me zėmėr,

Nese e venė gishtin nė gojė – Deshiron puthje,

Nese kafshon buzėn – Ėshtė xheloz/e,

Shiqimi nė sy – Tė donė, e donė,

Nese e lavderon vehten – Ėshtė krye lart,

Tymi nė fytyr –Kerkon puthje,

Vajza i afrohet djalit – Ai ka tė drejt ti jepė njė varg puthjesh,

Vendosja e dorės nė ball – Nuk tė donė,

Shtrengim i dorės – Deshiron tė kalosh me tė,

Shiqimi i gjatė nė sy – Tė donė vetėm ty,

Ledhatim i flokėve – Tė do,

Nxjerria e gjuhės – Mė puth menjėher,

Shkelja nė kėmb – shprehie e dashuris,

Ngritja e vetullave – A mė dashuron,

Loja me unazė – Tė kam ėndėrruar,

Trendafili i kuq – Dashuri,

Lulja e bardh – Tradhėti
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 10993
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ligjet e Dashuris-Puthja

Mesazh nga Interesant prej Mon 07 Jun 2010, 11:37

Cfar don te thote nese femra fillon te fishkellej Razz
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13172
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi