» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 02 Jun 2010, 17:29

Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”


Jepni mendimet e juaj.!

avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11050
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Mar 2014, 21:38

Duajeni njeri-tjetrin, do te thote ta duash veten dhe ate qee do ta kalosh jeten.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 17 Mar 2014, 15:46

“Duajeni njeri-tjetrin”. Keto fjale jane thene me se dy mije vjet me pare. Me gjithe fuqine qe permban ky mesazh i Librave te Shenjet, shume prej nesh nuk e kane vleresuar gjate gjithe ketyre viteve.
Flitet shume, por shume pak presin qe dikush ta vere vertet ne praktike. Ja kemi lene shenjtoreve dhe te ēmendurve. Nese nuk do te duam njeri-tjetrin, do te vdesim thote dikush...
Shoqeria moderne eshte indiferente ndaj thirrjes per dashuri. Qesh me idene se bota do te mund te jetonte si teresi, pa kercenimin e nje holokausti dhe pa garen e armatimeve, por me nje respekt te thelle per vet jeten.Te shumte jane ata te cilet mendojne se kemi arritur ne nje pike te pakthyeshme te historise sone. Por nje gje eshte e sigurte. Metodat e zakonshme per venien e paqes dhe per ta kuptuar boten tone , fatkeqesisht kane falimentuar.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11342
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga Gjiro_Kastrioti prej Mon 17 Mar 2014, 18:55

Ta duam njeri-tjetrin, do te thote:

...mos ta leme kurre te ket lote,
...si per te te kemi Zote,
...dashurine
...ne ket bote.

(E.J.K)
avatar
Gjiro_Kastrioti

Shteti : Shqiperi
Postime : 0
Kyējet nė forum : 4115
Regjistruar mė : 16/03/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga albi prej Tue 18 Mar 2014, 16:03

une mendoj te duam njeri tjetrin do te thot te rrespektojm  te tjert dhe te jemi afer tyre kur ata kan nevoj per ne
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11625
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi