» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Biskota me rrush tė thatė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Biskota me rrush tė thatė

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 01 Jun 2010, 21:28

Pėrbėrėsit pėr 20 biskota:
• 225 g miell tė pasitur
• 40 g sheqer tė kuq
• 80 g rrush tė thatė
• 2 lugė gjelle (30 ml) vaj luledielli
• 1 kokėrr vezė
• 4 lugė gjelle (60 ml) qumėsht

Gatimi
1. Ngroheni furrėn deri nė 180 gradė C.
2. Nė njė enė hidhni miellin, sheqerin dhe rrushin e thatė.
3. Shtoni vajin, vezėt dhe qumėshtin. Pėrziejini tė gjitha bashkė derisa tė krijohet njė masė e trashė
4. Ndajeni masėn nė pjesė tė vogla, secila sa masa e njė luge gjelle. Mė pas vendoseni nė njė tavė tė lyer me vaj.
5. Lėrini biskotat tė piqen pėr 12-15 minuta, derisa tė marrin ngjyrė floriri tė errėt.
Biskotat e gatuara nė shtėpi janė shumė mė tė shėndetshme se ato qė blihen nė dyqan, pasi pėrmbajnė mė shumė fibėr dhe mė pak sheqer.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11050
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi