» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Makarona me speca dhe patėllxhanė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Makarona me speca dhe patėllxhanė

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 01 Jun 2010, 21:27


Pėrbėrėsit:
* 1.2 kg makarona
* 1 kokėrr qepė e prerė hollė
* 1 spec i kuq i prerė hollė
* 1 spec i verdhė i prerė hollė
* 2 patėllxhanė tė prerė hollė
* ½ kg domate tė prera hollė
* 2 lugė majdanoz, gjysmė filxhani vaj ulliri, 1 majė luge me spec djegės e kripė

Gatimi:
1. Nė njė tigan kaurdisni qepėn. Shtoni specat, domatet, patėllxhanėt, specin e djegės dhe pak kripė.
2. Lėreni masėn tė ziejė derisa tė mpikset.

3. Nė njė tenxhere zieni makaronat.
4. Kur tė jenė gati, hidhuni sipėr salcėn e pėrgatitur.
5. Gatimi shėrbehet duke e spėrkatur me majdanoz tė prerė hollė.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11065
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi